У програмі «Зворотний відлік» міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка попросили дати оцінку каналу «1+1», на якому він пропрацював багато років. Спочатку ведучі нагадали про сюжет, що вийшов 27 квітня у програмі «Секретні матеріали»: автори програми поширили російський фейк про біологічні лабораторії, які фінансують Сполучені Штати й у яких нібито розробляють віруси.
«Як можна боротися з такою дезінформацією на загальнонаціональних каналах?» – запитала міністра ведуча Мирослава Барчук.
«Це більш базове питання, тому що, на мій погляд, мова повинна йти про освіту щодо того, що ми розуміємо під фейком і як їх відрізняти, – сказав міністр. – Мова взагалі йде про загальну культуру у медіа. Якщо говорити про те, на чому я виховувався у 90-х, а я працював у західних медіа переважно, у мене іноді волосся дибки, бо я такого зневажливого ставлення до елементарних принципів медіа ніколи собі не уявляв, що вони можливі. На жаль, суб’єктивний погляд або необхідність видавати сенсацію заради рейтингів або політичної вигоди сьогодні дуже часто превалюють. Як з цим боротися? Освітою. Очевидно, що потрібен сильний регулятор, зокрема Національна рада з питань телебачення і радіомовлення».
«Як ви ставитеся до звинувачень у тому, що під час останніх виборів канал «1+1», на думку багатьох медіаекспертів, порушував стандарти й не завжди дотримувався журналістських та етичних норм? – поцікавився ведучий Павло Казарін. – Коли вас звинувачують у цьому у соцмережах, під час інтерв’ю, що ви відповідаєте на це?».
«Відповідаю наступне. Канал «1+1» був одним з небагатьох, який дозволив собі критикувати чинного президента. Очевидно, що для аудиторії, яка голосувала за цього президента, це був жахливий вчинок, тому що ми дозволили собі зазіхнути на святе, – сказав Олександр Ткаченко. – Мова ненависті, яку розбудила у суспільстві під час цих виборів і яку, на жаль, нині нікуди не поділася, і є наслідком цієї виборчої кампанії. Якщо й були якісь зауваження до «Плюсів» того часу, то вони були одиничними. Переважно колектив ньюзруму «ТСН» дотримувався журналістських стандартів, тому що залізобетонне правило – є факт, є різні погляди – дотримувалося протягом багатьох років».
Читайте також:
Рада проголосувала за призначення Олександра Ткаченко міністром культури
Олександр Ткаченко погодився на посаду міністра культури
Нова редакція закону «Про медіа» майже готова – Ткаченко
Законопроєкт «Про медіа» планують винести на затвердження ВР у середині червня – Ткаченко
Фото: ТСН
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!