Верховна Рада проголосувала за звільнення трьох членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, призначених за парламентською квотою, у зв’язку з закінченням п’ятирічного терміну повноважень. Дане рішення прийнято 31 жовтня на засіданні парламенту. “За” постанову №2344 проголосували 313 нардепів. З посад звільняються Ольга Герасим’юк, Олександр Ільяшенко та Олег Черниш.
У першій редакції постанови, яка висувалася на голосування, йшлося про те, що вона вступає у силу після призначення нових членів регулятора. Нардеп «євросолідарності» Микола Княжицький та представник «Батьківщини» Іван Крулько зауважили абсурдність такого формулювання, оскільки, на їхню думку, будь-який конкурс для обрання нових членів Нацради може бути визнаний незаконним. Конкурс для обрання нових членів можна почати тільки тоді, коли вступить у силу постанова про припинення повноважень. У результаті депутати внесли зміни до першого тексту постанови: вона вступить у силу з моменту підписання її спікером Верховної Ради.
Голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, нардеп “Слуги народу” Олександр Ткаченко стверджував, що у постанові немає протиріч. У той же час після обговорення він погодився внести правку з голосу. Ольга Герасим’юк, Олександр Ільяшенко та Олег Черниш будуть продовжувати виконувати свої повноваження до обрання Радою нових членів.
Новий конкурс на посади членів Нацради за квотою парламенту зазвичай оголошує профільний комітет – у цьому скликанні Ради це Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики.
Зазначимо, Офіс президента в кінці вересня анонсував оновлення складу Нацради.
Нагадаємо, до складу Нацради входять вісім чоловік. Чотирьох членів регулятора призначає Верховна Рада, ще чотирьох – президент. Термін їх повноважень – п’ять років. Одна і те ж особа може бути повторно призначена членом Нацради тільки один раз. У складі Нацради парламентом призначені: перший заступник голови Ольга Герасим’юк, відповідальний секретар Олександр Ільяшенко, члени Нацради Олег Черниш і Максим Онопрієнко (призначений попереднім складом парламенту 30 травня цього року); за квотою екс-президента Петра Порошенка – три члена: Валентин Коваль, Сергій Костинский і заступник голови Уляна Фещук; за квотою Володимира Зеленського 9 липня членом Нацради став Юрій Зіневич.
Повноваження Герасим’юк, Ільяшенко та Черниша минули 4 липня; Фещук і Костинського – у вересні 2020 го, Коваля – у вересні 2021-го. Парламент або президент можуть звільнити призначених ними членів тільки після незатвердження річного звіту або за їх власним бажанням. Фещук, Коваль і Костинский раніше повідомляли, що планують працювати до кінця каденції.
Фото: “Вікіпедія”
Підписуйтесь на «Телекритику» в Telegram та Facebook!