Я вас попереджала, що в нинішньому сезоні на «Новому каналі» очікується щось незвичайне – розважальний проект, присвячений гіпнозу. Формат для нашого телебачення новий і незвіданий, так що ми з Мусею дуже зраділи можливості побачити, як проходять зйомки цього шоу, і отримали масу емоцій, правда, трохи суперечливих.
А тепер прошу прибрати від екранів всіх скептиків, тому що далі мова піде про дивовижні можливості гіпнозу – явище, яке до кінця не визнано і не перевірено наукою.
«Для організму гіпноз навіть корисний»
– Для організму, для психіки це навіть корисно, але тільки якщо у людини немає ніяких психологічних розладів у вигляді панічних атак, різних проявів шизофренії, – заспокоїв Мусю Володимир Єфімов. – Природно, ми відбираємо людей, які в першу чергу психологічно здорові. Під час гіпнозу організм відновлюється фізіологічно і, відповідно, емоційно, тобто це таке гарне перезавантаження організму.
– Пане Володимире, розкажіть в двох словах, що відбувається з мозком у момент гіпнозу?
– Ми працюємо саме з підсвідомістю, тобто тимчасово робимо так, щоб свідомість притупилася – і людина вже в цьому стані бачить ті образи, які я йому диктую, сприймає їх як свої.
– А навіщо ви змушували випробуваних, наприклад, стискати руки, дивитися в одну точку?
– У цій справі є багато нюансів, таких як концентрація уваги, шокові методи… Все це допомагає людині увійти в цей стан. Це інструменти, що дозволяють обдурити свідомість.
– Я завжди думала, що для гіпнозу потрібна більш інтимна обстановка, а тут камери, безліч людей. Як ви справляєтеся?
– Природно, люди, яких ми відібрали, добре піддаються гіпнозу. Я їх заздалегідь загіпнотизував. І у мене є певне слово, за яким я їх занурюю. Цього ніхто не бачить, це кухня, яка залишається за кадром.
– Я давно знайома з гіпнозом – десь з 1990-го року, – говорить Ірина Білик. – На запрошення організаторів я ходила на сеанси Кашпіровського, була на зборах Аллана Чумака і бачила, що на багатьох людей гіпноз діяв, а на мене – ні. З того часу я, до речі, дуже впевнена в собі в цьому плані і думаю, що іноді і сама можу вводити людей в транс. Ось бувають у інших артистів «ледачі зали», які слабо реагують на все, а варто мені сказати: «Підняли ручки» – і весь зал слухається.
«Я буду рада, якщо люди замість поганих новин дивитимуться це чудове шоу»
– Як людина, на яку не діє гіпноз, можете припустити, як люди себе відчувають в цьому стані?
– Думаю, що це схоже на кохання. Тому що, коли людина закохується, вона ніби потрапляє під гіпноз. І артисти вміють в себе закохати… Ти робиш все, що тобі кажуть, адже довіряєш людині, віриш їй. Загалом, я порівняла б цей стан з величезною любов’ю. І ви помітили, що сьогодні в залі не було жодного сумного обличчя. Вважаю, що Україна зрадіє цьому шоу, тому що воно трошки відверне від сумних думок.
– Ви дійсно вірите, що все це було досягнуто завдяки менталісту Володимиру Єфімову?
– Я неодноразово приймала участь в різних веселих шоу. Програма спрямована на підняття настрою у людей. І мені абсолютно все одно, підготовлено це, зрежисоване або дійсно була частка професіоналізму. А вона була, тому що, як я розумію, Володю запросили сюди не тому, що він – гарний чоловік, а тому що він все-таки дещо вміє в цьому житті, він – професіонал. Тому я буду рада, якщо шоу затримається на екранах і люди замість того, щоб дивитися погані новини, будуть дивитися цей чудовий проект.
– Коли ти сам як гіпнотизер і тримаєш в напрузі три тисячі чоловік в залі протягом двох годин, ділишся з ними своїми емоціями, то на тебе самого це не діє, – заявляє Козловський. – Гіпнотизер гіпнотизера не загіпнотизує.
– Так, Володимир говорив, що артисти в якійсь мірі теж гіпнотизують глядачів, тримають їх під контролем…
– Не тільки глядачів, а й себе, свої емоції Я ж себе теж контролюю! Мені, наприклад, може, хочеться почухати себе в недозволених місцях при людях, але я цього не роблю. Все одно свої думки ми контролюємо!
«Люблю людей, які в адекваті і можуть себе контролювати»
– Ось тут показували відео з гіпнозом. Для багатьох це стало несподіванкою. Як ви ставитеся до такого роду розіграшів?
– Підозріло. Після першого розіграшу в моєму житті (дуже жорсткого, з розбитими машинами, з циганами) у мене навіть з’явилися фобії. Я люблю людей, які в адекваті і можуть себе контролювати. Тому в таких ситуаціях веду себе досить відчужено. Можу над цим посміятися, але самому бути до цього причетним не хочу.
– Ви раніше стикалися з тими ж циганами, з вуличними так званими гіпнотизерами і магами?
– Ніколи не зустрічав такого. Більш того, ніколи в це не вірив і на собі нічого подібного не пробував. Після сьогоднішнього дня я трохи змінив своє ставлення. Я – скептик, завжди думав: «Ну як так можна – потрапити під вплив?» Однак сьогодні реально переконався в тому, що деякі люди піддаються.