У суботу тисячі росіян вийшли на вулиці, щоб вимагати чесних виборів. Це був найбільший протест у країні з 2011 року. Наступного дня Росія висунула вимогу Google припинити поширювати відео з акцій протесту на YouTube. Про це пише The Daily Dot.
У листі державний спостерігач Роскомнадзор повідомляє Google про YouTube-канали, які використовують push-повідомлення для поширення інформації про «несанкціоновані (незаконні) масові заходи», покликані зірвати вибори. Демонстрації, на які посилається Роскомнадзор, були фактично дозволені, а отже, законні, зазначають у «Аль-Джазіра».
Лист завершує фактично ультиматум, що, якщо Google не вживе необхідних дій, Росія розцінюватиме таку бездіяльність, як «втручання у свої суверенні справи», «недружні впливи» і перешкоду виборам.
Іноземні ЗМІ відзначають, що в РФ посилюється невдоволення у зв’язку з відмовою держави висувати на вибори кандидатів від опозиції. Хоча попередні протести були в основному зосереджені на цій проблемі, зараз Володимир Путін стикається зі зростанням обурення суспільства, викликаного зниженням рівня життя. На думку західних журналістів, несприйняття його тоталітарного правління, а також жорстокість поліції щодо демонстрантів ще більше підігрівають інакомислення. BBC повідомляє, що до 60 000 росіян взяли участь у суботній акції протесту, п’ятій демонстрації за місяць. Протести транслювалися в прямому ефірі на YouTube. Організатори стверджують, що деякі ролики привабили 50 000 глядачів.
Російський уряд усе більше прагне придушувати інакомислення і гостро реагує на будь-яку спробу порушити статус-кво. Минулого тижня РФ звинуватила США у втручанні в її справи, після того як посольство США опублікувало маршрут протесту, щоб закликати американців триматися подалі.
У Росії з підозрою ставляться до технологічних компаній. Раніше уряд РФ вимагав у Google видаляти деякі сайти з результатів пошуку, погрожуючи штрафами, а також змусив прибрати YouTube-відео, завантажене противником Путіна Олексієм Навальним. Минулого року Роскомнадзор незграбно спробував заборонити Telegram, у результаті чого з необережності були заблоковані мільйони IP-адрес. Це призвело до масових збоїв у роботі інтернету на кілька тижнів. У РФ також, безсумнівно, з інтересом спостерігають за протестним рухом у Гонконзі та відзначають важливу роль технологій у поширенні інформації.
Компанія Google поки не прокоментувала вимоги Росії.
Фото: unsplash