Нещодавно «Телекритика» повідомляла про стрибок популярності подкастів у США та їх використання з метою реклами. Сьогодні поговоримо про Україну та про те, які українські медіа вже запустили подкасти.
У нашій країні ринок аудіоблогів розвивається дуже повільними, але впевненими кроками. Оскільки серед українців немає моди слухати подкасти, активна аудиторія навіть найвдаліших проектів кількісно не зрівняється зі споживачами радіо або ТБ.
Українські подкасти беруть якістю, а не кількістю. Сучасні та професійні аудіоблоги виробляють онлайн-радіостанції, автори бізнес-тренінгів та громадські діячі.
Тематика: бізнес
KMBS (Києво-Могилянська бізнес-школа)
В аудіоінтерв’ю провідні лектори Києво-Могилянської бізнес-школи та запрошені успішні особистості по цеглинці розбирають бізнес-основи. Тут і «Оцінка інвестиційного проекту», і «Бізнес-аналітика», і «Бірюзові організації. Принципи та практики холакратії» та багато іншого. Подкасти публікують українською та англійською мовами.
«Новое Время»
Минулого літа онлайн-видання «Новое Время» запустило подкасти для тих, хто не встиг послухати передачі «Радіо НВ». Зручно, що слухач може обрати будь-яку платформу для прослуховування – Mixcloud, Soundcloud або iTunes.
Тематика: історія та особистості
WAS.MEDIA
WAS позиціонує себе як журнал приголомшливих історій. Тут ви знайдете «яскраві історії про героїв і мерзотників, подвиги і пороки; усе найцікавіше за 3000 років історії людства». Аудіоверсія журналу добре сприймається на слух, незважаючи на історичний зміст.
«Акустика тіней»
Серію «Акустика тіней» веде журналістка Іванна Шкромида. І якщо ви думаєте, що життя класиків світової літератури – це нудно, значить ви просто не слухали її подкастів. Гессе, Камю, Орвелл, Буковскі та інші письменники з біографічними фактами, коментарями критиків і доречною музикою.
ТСН.ua
Один із найбільших новинних порталів не відстає від тренду та запустив окрему рубрику «Подкасти» на сайті ТСН. Тут смішні аудіодобірки висловлювань українських політиків під хітову музику, правда та міфи й «незручні» запитання про секс, а ще тематичні подкасти популярних людей і ведучих. Наприклад, можна послухати враження телеведучого Дмитра Комарова від поїздки на Фукусіму.
«Куншт»
Для журналу «Куншт» наука – це мистецтво. Серед їхніх подкастів рубрика «Жіноча справа» про жінок-вчених: працівниця NASA, першовідкривачі ядерного синтезу і ДНК, перша володарка Нобелівської премії та інші. Журнал розповідає про видатних «не чоловіків», які своїми відкриттями руйнують гендерні забобони.
Тематика: музика та авторське
Old Fashioned Radio
Список подкастів Old Fashioned Radio часто оновлюється щоденниками джазових фестів, «Old-school по-українськи», плейлистами музикантів і лайвами з концертів. На OFR звучить 4 потоки: джаз і блюз, фанк і соул, рок і сучасна українська музика.
«Аристократи»
Подкасти радіо «Аристократи» користуються особливою популярністю. Їм присвятили окрему рубрику на сайті, де публікують інтерв’ю з музикантами, шоу з актуальними політичними/економічними подіями та збірники з новою музикою.
Urban Space Radio
Колоритне івано-франківське онлайн-радіо транслює передачі про психологію, міське планування, моду та музику. Ведуть письменник Юрій Іздрик та продюсер групи «Перкалаба» Олег Гнатів.
Заголовне фото: Shutterstock