Заплановане на 21 травня засідання Національної ради з питань телебачення і радіомовлення не відбулося через відсутність кворуму. На засіданні були відсутні Олег Черниш (у плановій відпустці) і Валентин Коваль (з невідомих причин). Таким чином, були присутні п’ять членів замість необхідних для кворуму шести осіб. Як і раніше залишається невирішеним питання необхідності голосування членами Нацради за відставку голови регулятора Юрія Артеменка.
В. о. голови регулятора Ольга Герасим’юк перед засіданням повідомила, що звернулася до Верховної ради з проханням роз’яснити – чи була юридично коректною процедура звільнення Юрія Артеменка: чи потрібно підтверджувати відставку голосуванням іншими членами Нацради. «Я звернулася до парламенту з проханням роз’яснити нам ситуацію. Комітет повинен розглянути її і дати висновки, якими ми можемо скористатися для того, щоб розв’язати ситуацію. Впевнена, якщо парламент розпущений, комітет зможе розглянути цю ситуацію. Я цим цікавилися – вони візьмуть це в роботу», – повідомила в. о. голови.
Заступник голови регулятора Уляна Фещук наполягає на тому, що дотримання юридичних процедур в останній кадровій рокіровці екс-президента може роз’яснити тільки суд: «Оскільки ми вже не засідаємо третій тиждень, будуть судові позови, які дадуть нам змогу вирішити це питання, оскільки комітет не має права на роз’яснення. Точно так само, як і Мін’юст. Вони нам пишуть у листах – це винятково наша точка зору, яка не має ніякого юридичного значення. Ми отримаємо фактично листа, який не має ніякого юридичного значення. Ніякої ясності це не внесе».
Нагадаємо, 10 травня Уляна Фещук запевняла, що, згідно з Конституцією, норма про голосування членами Нацради за звільнення колеги за власним бажанням стосується тільки членів Нацради, призначених парламентом. Однак, згідно з Конституцією, норма про голосування відноситься до всіх членів Нацради – без поділу на призначених парламентом або президентом. Про це йдеться в пункті 2 статті 8:
Член Нацради Сергій Костинський наполягав на проведенні засідання і пообіцяв оголосити два нові радіоконкурси на вільні частоти в ФМ-діапазоні. «Я сподіваюся, на наступному засіданні наступного тижня я зможу внести до порядку питання двох конкурсів для розвитку українського мовлення. Перший – форматний конкурс інформаційно-розважальний, який створює всі умови для того, щоб ми надалі змогли розвивати Суспільне мовлення. Другий конкурс – для розвитку місцевого мовлення», – зазначив чиновник. Востаннє він обіцяв оголосити такий конкурс у вересні 2018-го.
Раніше президентська частина Нацради 5 разів відмовлялася оголосити радіоконкурс для розвитку мереж суспільних радіостанцій, вказуючи на відсутність так званої стратегії з розподілу вільних радіочастот і недофінансування компанії.
Відповідальний секретар Нацради Олександр Ільяшенко готується оголосити конкурс на цифрове мовлення для місцевих аналогових телеканалів, які залишилися без цифрових ліцензій у своїх регіонах: «Уже два тижні у мене підготовлений документ для оголошення місцевого цифрового конкурсу телемовників – обчислені частоти в 11 містах. Як ми знаємо, до 31 грудня Кабмін продовжив термін використання аналогових передавачів для місцевих мовників, але вони вже дуже хвилюються, оскільки час минає – нам потрібен час на проведення конкурсу, потім потрібен час на будівництво цифрового мовлення».
Попередньо, наступне засідання Нацради може відбутися у вівторок, 28 травня.
Нагадаємо, у суботу, 4 травня, екс-голова Нацради Юрій Артеменко повідомив, що подав заяву про відставку з цієї посади у зв’язку зі «втомою і пропозицією нової посади». Того ж дня екс-президент Петро Порошенко звільнив Артеменка відповідним указом та іншим указом призначив членом Нацради завідувача відділу Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації президента Володимира Горковенка. 7 травня екс-президент призначив Юрія Артеменка членом телекомрегулятора – НКРЗІ. Юридично процедура призначення в НКРЗІ не була дотримана – президент мав призначити Юрія Артеменка в НКРЗІ за поданням прем’єр-міністра.
Фото: Анна Федорук