Директор із розвитку «Кварталу 95» Ірина Побєдоносцева розповіла російському виданню «Медуза», що спочатку серіал «Слуга народу» в продакшені думали знімати про мера, а не про президента, однак революція 2014 року розширила горизонти. Співзасновник студії Борис Шефір та гендиректор продакшена Іван Баканов розповіли, коли насправді у Зеленського виникла ідея піти в президенти.
Як згадує Побєдоносцева, після виходу першого сезону ніхто навіть не думав асоціювати Голобородька з самим Зеленським – і тим більше ніхто не думав, що те, що відбувається на екрані, може трапитися в житті. Жартували тільки всередині компанії. «Якось принесли в кабінет Зеленському коровай і вітали його словами: “Добридень, пане президенте”. Так відзначали завершення зйомок епізоду, в якому була приблизно така ж сцена», – передає слова Побєдоносцевої видання.
Коли готувалися до другого сезону «Слуги народу», вирішили в реальності повторити ще одну сцену з серіалу. Побєдоносцева запропонувала зібрати гроші на продовження зйомок через краудфандинг. У фільмі Голобородько саме так збирає кошти на виборчу заставу; точніше, суму для вчителя збирають у інтернеті його учні. Однак, коли директор із розвитку «Кварталу 95» прийшла до свого начальника розповісти про краудфандинг, Зеленський відповів: «Давай з людей не будемо брати грошей поки. Раптом ще стане в пригоді ».
Зі слів Сергія Шефіра, після виходу серіалу у творчої команди були розмови з чинними українськими політиками, які хвалили комедію за правдоподібність, висловлювали підтримку, а потім «йшли і продовжували робити брудні справи».
Рішення про те, що йти в політику все-таки треба, було ухвалене навесні 2018 року в офісі «Кварталу» на вулиці Білоруській, у курилці. Сама думка про висунення в президенти прийшла завдяки підлеглим Петра Порошенка
Видання пише, що Борис і Сергій Шефір здали по півтора мільйона гривень до виборчого фонду кандидата – це максимум, який згідно із законом може пожертвувати претенденту на президентську посаду приватна особа. «Вклав і сам Зеленський, а ще – його друзі та друзі друзів. Загалом виборча кампанія обійшлася приблизно в 3,7 мільйона доларів. Такі гроші для студії «Квартал 95» – цілком реальна сума, це приблизно п’ята частина річної виручки компанії», – пише видання.
У Зеленського і Шефірів не лише один кабінет на трьох, а навіть будинки розташовані по сусідству. «У нас один до одного на ділянці є хвіртки, а паркани – тільки щоб собаки не бігали. І є спільне місце, щоб шашлики робити», – каже Сергій Шефір.
Іван Баканов, гендиректор «Кварталу 95» та начальник штабу Зеленського, навчався з ним в одній школі. Позбавлення «Сватів» прокатки наприкінці 2017-го розсердило Зеленського, після чого він записав гнівний ролик. Буквально за два тижні після виходу цього ролика Баканов офіційно зареєстрував політичну партію «Слуга народу». Як розповів виданню Сергій Шефір, рішення про те, що йти в політику все-таки треба, було ухвалене навесні 2018 року в офісі «Кварталу» на вулиці Білоруській, у курилці.
Сама думка про висунення в президенти прийшла завдяки підлеглим Петра Порошенка. Політтехнолог президента Ігор Гринів ще в 2016 році почав вимірювати рейтинг Зеленського поряд зі «справжніми» політиками. І вже тоді було зрозуміло, що шанс поборотися за владу в Зеленського є. «Настає в житті такий момент, коли стає нестерпно від того, що відбувається в країні, – каже Шефір. – І хочеться щось уже змінювати».
Нагадаємо, Сергій Шефір також повідомив, що річна виручка «95-го кварталу» становить $20 мільйонів, половину цих грошей приносить контракт з «1+1».
Фото: «Квартал 95»