Станом на 2 травня 2019 року, із 760 зареєстрованих державних і комунальних ЗМІ були реформовані 594, із них 92% комунальних та 8% державних. Не реформованими залишилися 33 видання (25 комунальних і 8 державних).
Водночас Держкомтелерадіо анулювало 133 свідоцтва видань друкованих засобів масової інформації: 80 комунальних та 53 державні. Частина з них не виходили протягом великого періоду часу. «Показники щодо реформованих друкованих ЗМІ зростають, оскільки Міністерство юстиції України та його територіальні управління протягом січня – квітня продовжували процедуру перереєстрації державних і комунальних друкованих ЗМІ, редакції яких подали відповідні документи до 31 грудня 2018 року», – пояснив глава Держкомтелерадіо Олег Наливайко.
Найбільше реформованих комунальних ЗМІ в Миколаївській області – 26. У Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Рівненській та Чернівецькій областях реформовані майже всі видання і лише по одному свідоцтву анульовано.
Деякі області попрощалися зі значною кількістю видань. Так, були анульовані свідоцтва 14 видань у Закарпатській області, по 9 – у Дніпропетровській та Київській областях і 8 – у Черкаській. У процесі реформування залишаються 14 комунальних ЗМІ у Львівській області, крім 37 вже реформованих.
ЗМІ, які не встигли перереєструватися у встановлений для цього термін і чиї свідоцтва були анульовані, тепер реєструють нові видання зі схожими назвами. Наприклад, «Гомін» (Рівненська обл.) перетворилося на «Гомін і К», а «Вперед» (Київська обл.) на «Вперед+».
Нагадаємо, у листопаді 2018-го повідомлялося, що процес роздержавлення пройшли тільки половина комунальних друкованих ЗМІ (близько 300 видань). Відповідно до закону про роздержавлення друкованих ЗМІ, Держкомтелерадіо здійснює моніторинг реформування друкованих ЗМІ та редакцій, які виходили на кінець 2018 року. Мета процесу – забезпечення виконання функцій, збереження назви, цільового призначення, мови видання та тематичної спрямованості після роздержавлення.
Фото: pixabay