Журналісти Reuters Ва Лон і Кья Со Оо були помилувані владою М’янми після більш як 500 днів у в’язниці. Про це повідомляє The Guardian.
Звільнення відбулося в рамках масштабної амністії: загалом у країні з в’язниць вийшли близько 6,5 тис. людей.
Головний редактор Reuters Стівен Адлер заявив: «Після свого арешту […] вони стали символами значущості свободи преси в усьому світі. Ми вітаємо їх повернення».
Посол Великої Британії в М’янмі Ден Чагг, своєю чергою, нагадав про проблеми судового процесу, які призвели до ув’язнення журналістів. «Ці репортери були звинувачені в рамках провадження, яке не дотримувалося необхідних норм і ігнорувало презумпцію невинності. Ухваливши рішення звільнити Ва Лона і Кья Со Оо лище через кілька днів після фінального рішення верховного суду (у квітні той відхилив рішення про скасування вироку. – Ред.) уряд М’янми визнав недоліки колишніх судових процесів і продемонстрував свою прихильність дотриманню закону», – заявив він.
Нагадаємо, що 33-річний Ва Лон і 29-річний Кья Со Оо висвітлювали вбивства військовими представниками народу рохінджа – однієї з найбільш переслідуваних національних меншин у світі (за даними ООН). За свої репортажі вони отримали Пулітцерівську премію і стали людьми року за версією журналу Time – разом зі групою інших журналістів, які стали політв’язнями і жертвами насильства.
Раніше Лондонський суд засудив засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа до 50 тижнів ув’язнення за порушення умов виходу під заставу.
Фото: біженці-рохінджа в Бангладеші / Getty Images