Президент Петро Порошенко заявив, що доручив Службі безпеки України перевірити інформацію про можливі загрози національній безпеці з боку телеканалів «112 Україна» і NewsOne, про які йдеться в постанові Верховної ради. Про це він повідомив 16 квітня в ефірі телеканалу «112 Україна».
Ведучі телеканалу запитали Порошенка, коли він має намір розглянути петицію на захист телеканалів «112 Україна» і NewsOne, яка набрала понад 25 тис. голосів. «Верховна рада ухвалила постанову про ризики, загрози для національної безпеки, що йдуть від двох телеканалів. Перед тим, як розглянути це питання, я доручив правоохоронним органам, відповідальним за національну безпеку в Україні, терміново перевірити інформацію вищого політичного органу держави – Верховної ради України», – сказав президент.
Він зазначив, що тільки-но перевірка буде завершена, з її результатами ознайомлять телеканали, і вони зможуть висловити зауваження, які візьмуть до уваги. «І в разі, якщо інформація буде підтверджена, це питання буде винесене на засідання РНБО», – додав Порошенко.
«Як виявилося, СБУ не просила залишити «112» у спокої – якраз навпаки, вони інформували Нацраду про фіктивного власника каналу Едуарда Катца», – Сергій Лещенко
Нагадаємо, наприкінці березня, через майже півроку після того, як Верховна рада проголосувала за застосування санкцій проти власників «112 Україна» і NewsOne, РНБО доручила СБУ завершити перевірку юридичних осіб, пов’язаних зі «112 Україна» і NewsOne для запровадження проти цих телеканалів санкцій.
На слова президента відреагував нардеп Сергій Лещенко, припустивши, що питання каналів довгий час не вносилося до порядку засідань РНБО в обмін на медіапартнерство. Нардеп також нагадав, що у вересні минулого року Нацрада з питань телебачення і радіомовлення мала ухвалити рішення про непродовження регіональних цифрових ліцензій «112 Україна». «Але голова Нацради Юрій Артеменко відклав розгляд питання нібито через листи СБУ. Однак, як виявилося, СБУ не просила залишити “112” у спокої – якраз навпаки, вони інформували Нацраду про фіктивного власника каналу Едуарда Катца», – зазначив нардеп.
Сегодня Петр Алексеевич побывал в студии канала 112. Если кто забыл, каналом владеет Виктор Медведчук. Полгода назад…
Опубліковано Сергієм Лещенком Вівторок, 16 квітня 2019 р.
Нагадаємо, наприкінці вересня петиція про «припинення антиукраїнської діяльності» телеканалів «112 Україна» і NewsOne на сайті Верховної ради набрала понад 25 тисяч голосів, необхідних для її розгляду. 4 жовтня ВР попросила РНБО застосувати санкції до тодішніх власників телеканалів «112 Україна» і NewsOne (на той час ними були громадянин Німеччини Едуард Катц і батько нардепа Євгена Мураєва Володимир). Засідання РНБО з цього питання так і не було проведене. Після цього стало відомо, що народний депутат і соратник лідера «Українського вибору» Віктора Медведчука Тарас Козак купив телеканал NewsOne за 41,976 млн гривень ($1,5 млн), а в грудні – телеканал «112 Україна» за 72,872 млн гривень ($2,6 млн).
Нагадаємо, семирічний термін дії п’яти цифрових ліцензій «112 Україна», записаних на компанії «Аріадна ТВ», «ТВ Вибір», «Партнер ТВ», «Новий формат ТВ» і «Лідер ТВ» сплив 19 вересня минулого року. Ліцензії мовника за законом залишаються чинними до ухвалення рішення Нацрадою про їх продовження. Регулятор може не продовжити ліцензії через непрозору власність, наявність непогашених попереджень. За цифровим ліцензіями у каналу «112 Україна» є п’ять непогашених попереджень та штраф за самовільну зміну концепції. У такому разі у «112» залишиться ліцензія на супутникове мовлення, до якої у регулятора немає претензій. За підрахунками «Телекритики», Нацрада в 2018-му мала намір розглянути питання продовження цифрових ліцензій «112 Україна» шість разів.
Телеканал «112 Україна», а також NewsOne, згідно з моніторингами ефірів, регулярно висвітлюють офіційні заходи за участю Петра Порошенка. Під час виборчої кампанії NewsOne віддавав перевагу двом кандидатам в президенти – Юрію Бойку та Петрові Порошенку.
Фото: «112 Україна»