Концерн РРТ підтверджує, що такого рішення було досягнуто 14 березня на зустрічі в Національній раді з питань телебачення та радіомовлення.
«Концерн інформує, що припинення мовлення цифрової телевізійної мережі ТОВ «Зеонбуд», заплановане на 18 березня, не відбудеться і висловлює готовність у якнайшвидшому врегулюванні спірних питань», – йдеться в повідомленні, яке поширила компанія.
Адміністрація Держспецзв’язку спільно з Концерном РРТ уживає всіх можливих заходів для вирішення питань виходу «зі складної фінансової ситуації, яка, зокрема, пов’язана з боргами інших компаній перед Концерном». «14 березня відбулася робоча нарада Міжвідомчої координаційної групи зі впровадження в Україні цифрового телерадіомовлення. Учасники наради в складі представників адміністрації Держспецзв’язку, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Концерну РРТ та ТОВ «Зеонбуд» обговорили питання, пов’язані з необхідністю врегулювання вартості телекомунікаційних послуг і встановлення договірних відносин між Концерном РРТ і ТОВ «Зеонбуд» для забезпечення цифрового телерадіомовлення. Керівники Концерну РРТ і ТОВ «Зеонбуд» поінформували присутніх на нараді про стан справ із підготовки до укладення відповідного договору та щодо проблемних питань з узгодження вартості телекомунікаційних послуг», – зазначає КРРТ.
Держкомпанія підтверджує, що причиною можливого відключення наземної цифрової телемережі стала відсутність договору на 2019 рік із «Зеонбудом». КРРТ запевняє, що договірні відносини можуть бути врегульовані найближчим часом. «Учасники наради досягли згоди, що діалог між ТОВ «Зеонбуд» та Концерном РРТ щодо визначення вартості телекомунікаційних послуг має бути конструктивним і договірні відносини врегульовані найближчим часом. Наступну узгоджувальну нараду Міжвідомчої координаційної групи за участю представників Концерну РРТ і ТОВ «Зеонбуд» заплановано провести у четвер, 21 березня», – резюмує КРРТ.
Нагадаємо, компанія «Зеонбуд» повідомила, що не має боргів перед Концерном РРТ, а анонсоване виключення цифрової мережі назвала шантажем. На зустрічі в Нацраді 14 березня КРРТ, «Зеонбуд» і Держспецзв’язку домовились запустити новий етап переговорів – щочетверга вони проводитимуть зустрічі на території Держспецзв’язку за участю телегруп.
Як писала «Телекритика», у січні стало відомо про те, що КРРТ і «Зеонбуд» не підписали контракт на 2019-й і перейшли до переговорного процесу за участю чотирьох провідних телегруп. Екс-гендиректор КРРТ Петро Семерей у січні розповідав в інтерв’ю, що на початку грудня він домовився з нардепом від «Оппоблока» Юрієм Мороко, якого називають сірим кардиналом «Зеонбуду», про зростання оплати в 1,6 разу – з 10 до 15 млн гривень на місяць до 1 травня і до 18 млн гривень – після 1 травня, але компанія відмовилася підписати контракт, попросивши знизити підвищення тарифів до коефіцієнта 1,4. «Зеонбуд» офіційно вказав на непрозорість ціноутворення. При цьому в грудні компанія анонсувала, що цього року підвищить тарифи для мовників на 37%, пояснивши це подорожчанням послуг КРРТ. Вартість місяця мовлення в мережі «Зеонбуду» для телеканалів сьогодні становить 1,5 млн гривень. На час дії аналога діяла знижка 50%. У телегрупі StarLightMedia в конфлікті КРРТ і «Зеонбуду» публічно стали на бік провайдера. Суспільний мовник, не дочекавшись завершення переговорів між КРРТ і «Зеонбудом», підписав у лютому угоду з цифровим провайдером за новими цінами.
Фото: pixabay