Про це він повідомив сьогодні, 4 березня, на спільній зустрічі з колективом керівників телерадіокомпанії, передає НСТУ.
«Я звільняюся з посади виконавчого директора Національної суспільної телерадіокомпанії України. П’ять років тому, у квітні 2014 року, на запрошення Зураба Аласанії я долучився до створення Суспільного мовлення тоді ще в ролі першого заступника гендиректора Національної телекомпанії України. Складний, масштабний, актуальний та цікавий кейс. Останні півтора року я відповідав за важливий етап реформи – нам треба було об’єднати 31 державну телерадіокомпанію в єдину Суспільну, провести оптимізацію структури та видатків на її утримання. Роль виконавчого директора була потрібна для координації цих масштабних змін. Цей етап завершено. Планово розпочинається наступний етап реформи, для цього в компанії вже затверджена нова структура управління, яка не передбачає посади виконавчого директора. Власне цим і пояснюється моє звільнення. Компанія готова до наступних кроків розвитку: ухвалити річний план, фінансування цього року з державного бюджету на чверть більше, ніж минулого, очікується зростання комерційних надходжень, а витрати на утримання значно скоротилися – усе це є запорукою результативного 2019 року. Я й далі вболіватиму за команду Суспільного мовника. Вірю в цю команду. Вірю в Зураба, він чесна людина, а його негнучкість (яка багатьох дратує) є надважливою рисою для очільника Суспільного мовника особливо у виборчий рік. Дякую! Ідемо далі!» – цитує НОТУ Олександра Лієва.
Серед власних заслуг Олександр Лієв у своєму Facebook перелічив масові звільнення в НСТУ, зростання зарплат на 60%, оптимізацію нерухомості, розробку регламентів, електронний документообіг, упорядкування фінзвітності та придбання техніки.
Голова правління Зураб Аласанія подякував Олександрові Лієву за сумлінну та нелегку роботу під час першого етапу реформи «Суспільного», він відзначив високу ефективність виконавчого директора як кризового менеджера:
«Олександр Лієв – висококласний управлінець і справжній професіонал своєї справи. Реформа була дуже непростою, телерадіокомпанія мала великі виклики й випробування, та він завжди сумлінно робив свою роботу, не зупинявся перед труднощами. Саме виконавчий директор був тією фігурою, що координувала багато адміністративних процесів. Я б сказав, Олександр став для компанії не лише виконавчим, а й кризовим менеджером. Вдячний за всю роботу та той шлях, що ми пройшли разом», – сказав голова правління.
Нагадаємо, нова організаційна структура НСТУ передбачає зміни в розподілі функцій членів правління за платформами, а також нову систему взаємодії адміністративної та творчої частин телерадіокомпанії. Попередня організаційна структура компанії була розкритикована наглядовою радою. Зокрема, це стало однією з причин звільнення Зураба Аласанії, оскільки він делегував ключові виконавчі функції так званого директорату (виконавчому директору, його заступникам та директорам департаментів), створивши паралельну правлінню виконавчу структуру на чолі з виконавчим директором, який фактично перетворився на другу людину в компанії з обсягом повноважень більшим, ніж у членів правління. За 15 місяців (з липня 2017 до жовтня 2018) на оплату діяльності дублюючих органів було витрачено понад 8 млн грн. У новій структурі немає дублювання управлінських функцій, посад виконавчого директора і його заступників.
Зазначимо, Олександр Лієв після окупації Криму переїхав до Києва. При цьому він неодноразово публічно робив заяви про «російський» Крим. За час роботи в НТКУ і НСТУ був звинувачений у корупції, зокрема, у фіктивному оформленні в штат компанії своїх родичів. Заступником Лієва в НСТУ був Михайло Шматов, який повідомив «Телекритиці», що про своє подальше майбутнє в НСТУ зможе розповісти завтра.
Фото: НСТУ