Аналітичне агентство Deep Knowledge Analytics лондонського інвестиційного фонду Deep Knowledge Ventures, яке спеціалізується на AI, блокчейні та технологічних трендах, опублікувало дослідження щодо ринку ШІ в Східній Європі.
Виявилося, що Україна – в трійці лідерів і посідає почесне друге місце. Однак і тут є проблема – не вистачає кадрів. Перше місце дісталося Росії, третє – Білорусі.
На сьогодні три пострадянські країни є глобальним джерелом інновацій після Кремнієвої долини у сфері штучного інтелекту і пов’язаних із ним технологій. Ми отримуємо найбільшу кількість міжнародних грантів на розробку ШІ, перемагаємо в конкурсах і отримуємо значні інвестиції. Наприклад, український стартап UniExo виграв Robot Launch 2017, міжнародний конкурс інновацій у робототехніці.
До країн Східної Європи уважно придивляються інвестори, які тільки хочуть відкривати свій бізнес. Наприклад, Лі Донгшенг, СЕО TCL Corporation китайської багатонаціональної компанії у сфері електроніки, заявив chinadaily.com.cn: «Ми плануємо створити R&D-центр у Східній Європі, оскільки є чудові таланти, залучені в дослідження з математики, а ШІ базується на математиці, великих даних і обчисленнях».
У доповіді Deep Knowledge Analytics відзначають, що Росія посіла першість, оскільки у Радянському Союзі математичні школи були дуже сильними, що відрізняється від сьогоднішніх реалій. Тому, коли справа доходить до першокласних талантів, деякі країни ЄС обганяють Росію.
Щодо України, то ринок розробки ПО у нас стрімко розвивається, як і сфера штучного інтелекту. Усе більше постачальників пропонують різні рішення ШІ для бізнесу. За даними Clutch, 28 українських компаній поставляють рішення для штучного інтелекту порівняно з 226 постачальниками по всьому світу.
Згідно з LinkedIn, в Україні понад 2000 розробників програмного забезпечення, які спеціалізуються на штучному інтелекті. Спільнота інженерів штучного інтелекту в Україні зростає з кожним роком. Є багато конференцій, присвячених штучному інтелекту і машинному навчанню, такии як AI & Big Data Day, AI Ukraine – Міжнародна конференція з питань штучного інтелекту, BotCamp Kyiv. Але Зеновій Верес, співзасновник програми AI, архітектор рішень e Softserve, лектор Львівського політехнічного національного університету і директор з освіти Львівського IT-кластеру, стверджує, що в Україні не вистачає фахівців з штучного інтелекту. Щоб підтримати розвито ШІ в Україні у Львівському політехнічному національному університеті у вересні 2018 року була запущена нова програма з отримання наукового ступеня в галузі штучного інтелекту.
Фото: Getty Images