Переговори про тарифи на 2019 рік між єдиним провайдером ефірного цифрового телебачення компанією «Зеонбуд» і державним підприємством Концерном РРТ тривають. Сторони не змогли домовитися у відведений для переговорів строк – до 1 лютого. Про це «Телекритиці» повідомили в прес-службі «Зеонбуду».
Провайдер нарікає на необгрунтованість тарифів держкомпанії, про що свідчить, на думку «Зеонбуду», нещодавнє інтерв’ю екс-голови Концерну РРТ Петра Семерея «Телекритиці». Провайдер не може повідомити, коли переговори вийдуть на фінішну пряму.
«Доступ до інформації про структуру витрат «Зеонбуд» і телеканали вже рік безуспішно намагаються отримати як суб’єкти господарювання, яким ці витрати треба буде оплачувати. Тривають дискусії, де «Зеонбуд» і загальнонаціональні канали стверджують, що запропоноване державним оператором зростання цін на його послуги є завищеними і необґрунтованими, а Концерн РРТ наполягає на тому, що це виключно прожитковий мінімум і вони вже давно “вичистили” всі свої невиробничі витрати», – йдеться в повідомленні провайдера.
Компанія акцентує на словах Петра Семерея про те, що минулого року відбувся тільки перший етап скорочень у КРРТ. У компанії ще не відбулася оптимізація роботи філій – працює по 60–70 осіб замість 40, зі структури не виведені непрацюючі об’єкти, не зменшені земельні ділянки. Саме це й робить тариф КРРТ для «Зеонбуду» несправедливим, запевняє компанія.
«У Концерну РРТ 25 філій, де в середньому в кожній по 25 зайвих управлінців. Це 625 надлишкових одиниць персоналу і, треба зауважити, що не фахівців, а адміністраторів. Правильно припустити, що у командного складу зарплата вища, ніж середня по підприємству, тобто не менш як 15 тис. гривень. У результаті отримуємо – 112 мільйонів на рік наше підприємство і телекомпанії повинні заплатити за утримання персоналу, який Петро Семерей вважає зайвим. І це без урахування обов’язкових нарахувань на заробітну плату. Можна було б сказати, що Петро Семерей просто не володіє питанням, але в цьому питанні йому не можна не вірити як людині, яка, за його ж словами, “прийшов туди (в Концерн РРТ) в 1978 році і більшу частину життя провів з ними” і весь 2018 рік був першим керівником Концерну РРТ. Ще Петро Семерей каже про необхідність “зменшити кількість філій, ліквідувати непрацюючі об’єкти, зменшити земельні ділянки, і, відповідно, витрати” і про те, що “обладнання «Зеонбуду» не ремонтує КРРТ і мало обслуговує”». Саме цю позицію в переговорах про тарифи і займають «Зеонбуд» і телеканали. Тому вчергове закликаємо Концерн РРТ сісти за стіл переговорів і у відкритій професійній дискусії знайти розумний компроміс», – зазначає провайдер.
Разом із тим, у компанії не вважали за потрібне прокоментувати інші висловлювання Петра Семерея, зокрема про «супермонополію» і переговори про ціни на 2019-й. «Ми не вважаємо за необхідне коментувати цілу низку дуже спірних і бездоказових тверджень колишнього керівника Концерну РРТ, але не тому, що нам нема чим відповісти, а тому, що сторони дискусії вже не раз публічно озвучували свої позиції, як бачимо, кожен залишається при своїй думці», – резюмували в компанії.
Нагадаємо, «Зеонбуд» не підписав контракт на 2019 рік зі своїм головним підрядником – КРРТ, а наприкінці минулого року звинуватив держкомпанію в особі її колишнього і нинішнього керівників у зриві переговорів і «шантажі» відключити цифрові передавачі з 1 січня. Після чого в Держспецзв’язку перед Новим роком – 29 грудня – в екстреному порядку була скликана робоча група за участю телегруп і Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, на якій обидві сторони домовилися працювати за старими тарифами до 1 лютого – доки не будуть розроблені нові тарифи за участю телегруп.
Екс-гендиректор КРРТ Петро Семерей запевняв, що на початку грудня він домовився з нардепом від «Опоблоку» Юрієм Мороко, якого називають сірим кардиналом «Зеонбуду», про зростання оплати з 10 до 15 млн гривень на місяць до 1 травня і до 18 млн гривень після 1 травня. Але компанія відмовилася підписати контракт, попросивши знизити підвищення тарифів до коефіцієнта 1,4. На думку Петра Семерея, провайдер хоче «збити ціну і диктувати свої умови», скориставшись «статусом супермонополіста». Вартість місяця мовлення в мережі «Зеонбуду» для телеканалів становить 1,5 млн гривень. На момент чинності аналога діяла знижка в 50%. У телегрупі StarLightMedia в конфлікті КРРТ і «Зеонбуду» стали на бік провайдера – ціна для телеканалів на 2019 рік залежить від прозорості тарифу КРРТ для цифрового провайдера.
Фото: pixabay