МФЖ (IFP, International Federation of Journalists) опублікувала реліз, через який НСЖУ сподівається достукатися до уряду України. У 2018 році НСЖУ зафіксувала 86 інцидентів фізичної агресії проти журналістів, а за останні два роки – 175, відповідно до Індексу безпеки журналістів. Зауважимо, що на 50% зросла кількість атак на жінок-працівників медіа.
Нагадаємо, Індекс фізичної безпеки журналістів України – це щомісячний моніторинг фактів фізичної агресії щодо журналістів і медіа України. Індекс складають спільно НСЖУ та партнери: ГО «Інформаційна безпека», ГО «Платформа прав людини», Академія української преси та Інститут розвитку регіональної преси.
«Другий рік поспіль ми фіксуємо високий рівень фізичної агресії щодо журналістів, – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – І вимагаємо від правоохоронних органів і політиків зробити все можливе для зменшення таких загрозливих показників, для боротьби з системною безкарністю».
МФЖ поділяє стурбованість Національної спілки журналістів України і вимагає від державних структур надати чітку гарантію свободи преси в Україні. «Ми вимагаємо від української влади швидкого правосуддя для наших колег і мінімальних стандартів безпеки для вільної роботи журналістів», – зазначає генеральний секретар МФЖ Ентоні Белланжер.
Нагадаємо, восени НСЖУ вимагала публічного звіту у справах про вбивства журналістів.
Фото: IFJ