11 травня 2014 року в Сімферополі режисера заарештували працівники ФСБ за звинуваченням в підготовці теракту. 25 серпня 2015-го Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ засудив Сенцова до 20 років суворого режиму.
Сам режисер своєї вини не визнав, а на суді сказав, що не буде ні про що просити, тому що «суд окупантів не може бути справедливим за визначенням».
Режисер фільму Аскольд Куров стежить за судовим процесом проти Сенцова від самого початку.
«Ідея фільму виросла з моєї слабкості, моєї нездатності змінити темне майбутнє, яке очікувало Олега Сенцова – людину, яка лише хотіла жити у вільній країні і знімати кіно…», – розповідає Куров.
Адвокат сообщил об ухудшении здоровья Олега Сенцова
Зйомки документального фільму проходили в непростих умовах – Олег Сенцов з’являється на екрані тільки в залі суду, за ґратами і на архівних кадрах, тому автори фільму намагалися зв’язатися з близькими режисера і записати бесіди з ними.
Справа Сенцова викликало осуд у всьому світі: Європейська кіноакадемія і низка всесвітньо відомих кінематографістів, у тому числі Педро Альмодовар, Кшиштоф Зануссі, Джонні Депп, вимагають від влади РФ і особисто Володимира Путіна звільнити режисера.
Нагадаємо, світова прем’єра фільму «Процес. Російська держава проти Олега Сенцова» відбулася на 67-му Берлінському кінофестивалі (у позаконкурсній програмі). В Україні фільм показали в рамках міжнародного фестивалю Docudays UA. Кінореліз стрічки відбувся 6 квітня, а частина грошей, виручених від прокату і продажу прав на телетрансляцію, була передана родині Олега Сенцова.