Якщо ви любите полоскотати нерви до Гелловіну – ласкаво просимо! Ми підготували список із фільмів і серіалів для тих, хто дуже хоче злякатися, і для тих, хто просто мріє відчути атмосферу свята. Три похмурих серіали на вихідні, чотири фільми жахів без скримерів і ще кілька фільмів для справжніх сміливців.
«Привиди маєтку Блай»
Почнемо нашу добірку з нового серіалу від Netflix «Привиди маєтку Блай», який вийшов 9 жовтня. Головну роль у ньому виконала актриса Вікторія Педретті, яка раніше з’явилася в ще одному популярному шоу платформи – «Ти».
По суті, «Привиди маєтку Блай» це продовження серіалу «Привиди будинку на пагорбі» 2018-го року, проте його можна дивитися окремо, оскільки сезони не пов’язані між собою. Історія показана зовсім інша, проте каст той самий: як у кращих традиціях «Американської історії жахів».
За сюжетом молода гувернантка прибула у старий маєток, де вона повинна наглядати за племінниками лондонського лорда. Згодом дівчина починає бачити привидів, які переслідують її практично без перерв… навіть на чаюванні.
«Моторошні пригоди Сабріни»
Серіал не є жахами як такими, хоча у ньому можна зустріти відьом, диявола, різні обряди та іншу мішуру. Це по суті ще одна екранізація коміксу «Сабріна – відьма підліток» від Archie Comics, які випустили «Рівердейл».
Нову Сабріну варто подивитися хоча б заради атмосфери проєкту: у містечку Гріндейл нібито Гелловін триває 24/7, там весь час осінь, блискавки, кажани, чаклунські штучки, готичні тітоньки й не тільки. Тож проєкт досить похмурий, але часом це впливає на сценарій: він іноді містить несумісні речі. Тому рекомендуємо дивитися лише перших два сезони, а потім просто повний «Рівердейл» (у загальному проєкті скотився з третього сезону).
«Мотель Бейтс»
Хоча всі обговорюють зараз інший приквел – «Ретчед», ми обійдемо його стороною і візьмемо «Мотель Бейта». Серіал відзнятий за мотивами фільму Альфреда Гічкока «Психо» 1960 року і розповідає про життя власника мотелю Нормана Бейтса і його матері Норми до подій, що відбуваються у фільмі.
У головних ролях знялися Фредді Гаймор («Хороший доктор») і Віра Фарміга на рахунку у якої такі горори як «Закляття», «Закляття 2» і «Анабель 3».
«Відьма» (2015)
Містичний фільм з Анею Тейлор Джой, яка зараз підриває Netflix у «Ферзевому гамбіті». Одна з перших серйозних ролей актриси, де вона постає в образі дівчини Томасін, яка з сім’єю залишила поселення і живе в лісі на фермі. На дворі XVII століття, на хвилиночку. І, звичайно, незабаром після переїзду з родиною починають відбуватися страшні речі. Мабуть, почалося все з викрадення немовляти, ну а далі, судячи з назви, можна здогадатися, хто ще з’явиться у фільмі.
«Таємничий ліс»
Проєкт геніального Найта Ш’ямалана («Шосте відчуття», «Дім з прислугою», «Спліт») про ізольоване невелике село, жителі якого не виходять за межі поселення, оскільки в лісі живуть злі та жорстокі істоти. Ми спостерігаємо за неспішним і злегка заляканим життям у селі й знайомимося зі сліпою дівчиною Айві та її другом Люцієм. Що відбувається, коли Айві таки потрапляє до лісу – повністю зруйнує ваші очікування, повірте. І так, в акторському складі можна побачити Хоакіна Фенікса, Едріана Броуді та навіть Джессі Айзенберга.
«Візит»
Що ж, ще один фільм Ш’ямалана вже більш відповідний до жанру горор. Брат і сестра 15-ти й 13-ти років відправляються на тиждень до бабусі й дідуся, яких вони раніше не бачили через сварку матері з ними. Спочатку сімейне возз’єднання проходить на ура, поки хлопці не починають спостерігати у родичів дивні звички, явно не властиві настільки освіченим людям.
За підсумками прокату фільм зібрав майже $100 млн бюджеті у $5 млн.
«Пастка»
Фільм жахів «Геть» у 2017-му отримав «Оскар» за кращий оригінальний сценарій. Сюжет побудований навколо відносин міжрасової пари Кріса (Деніел Калуя) і Роуз (Еллісон Вільямс), які відправляються у гості у заміський будинок до Роуз.
Знайомство з батьками для молодого фотографа проходить добре, оскільки вони досить доброзичливі. Однак потім Кріс зауважує, як дивно вони поводяться зі слугами… І це тільки верхівка забав цих багатіїв.
«Париж – місто мертвих»
Фільм відзнятий у жанрі «знайденої плівки» (псевдодокументалістика), більшість сцен ми бачимо від першої особи – оператора і героя фільму, тут присутній і легкий вайб Індіани Джонса. Молода вчена вирішує продовжити справу батька і знайти філософський камінь, чудесним чином вона дізнається, що для цього їй доведеться спуститися у катакомби Парижа. Для цього вона знаходить гідів (хоча скоріше любителів), які бували у катакомбах і розбираються в них.
Закритий простір, кілька людей, темрява, містика і ходьба колами – чому не гелловінський квест?
«Сіністер»
Швидше за все ви чули про «Сіністер» або навіть дивилися його. Проте недавно британська компанія broadbandchoices створила рейтинг із 50-ти найстрашніших фільмів жахів, який очолив «Сіністер». Ступінь «жахливості» оцінювався частотою серцебиття тих, хто брав участь у дослідженні. Тому ми не могли пройти повз.
Разом з родиною автор детективів (Іван Гоук) поселяється у невеликому будинку, де всі минулі мешканці були вбиті. Письменник випадково знаходить відеозаписи, які допоможуть вийти на вбивцю, або стати жертвою.
Читайте також:
За бортом. Підсумки 14-го конкурсу Держкіно
Новинки серіалів вересня: «Ретчед», «Далеко», «Ми ті, хто ми є»
Прощальні вихідні – рецензія на фільм «Тихе серце»
Анекдот, рассказанный дважды: рецензия на фильм «Борат 2»
Фото: “Телекритика”
Подписывайтесь на «Телекритику» в Telegram и Facebook!