Національна асоціація медіа, що представляє понад 140 медіаорганізацій з усіх регіонів України, закликає парламент невідкладно ухвалити у першому читанні проєкт закону №2693 «Про медіа». Медійна й експертна спільнота просить консолідуватися для ефективного обговорення та доопрацювання проєкту між першим і другим читаннями. Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті Асоціації.
«Сучасне ефективне збалансоване законодавство – одне з ключових умов розвитку ринку українських медіа. Воно повинно визначити єдині базові стандарти якості контенту, захищати аудиторію, встановити достатні обов’язки для всіх гравців на ринку і надати державні важелі для мінімально необхідного регулювання, – сказано у заяві. – Чинне зараз національне законодавство містить норми та правила, які були актуальні для медійного ринку на початку століття. Воно сфокусоване на лінійних формах споживання контенту і таких технологіях, як аналогове наземне мовлення, які вже не є домінантними. Законодавство не помічає і не встановлює навіть мінімального регулювання онлайн-медіа. За даними опитування USAID-Internews «Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів медіа у 2019 році», основним джерелом інформації для українців є вже не телебачення, а новинні сайти та соціальні мережі. А діджитал-медіареклама, за остаточною оцінкою Всеукраїнської рекламної коаліції, у 2019 році перевищила сукупний обсяг радіореклами та реклами у пресі.
Чинне регулювання не дозволяє телеканалам і радіостанціям бути гнучкими у програмуванні, штучно обмежуючи їх можливість конкурувати з іншими виробниками контенту. Воно не створює умов для нормального функціонування ринку аудіовізуальних медіа після завершення переходу на цифрове мовлення, адже не містить жодних вимог щодо діяльності провайдерів послуг зв’язку. Така застарілість, а також зобов’язання відповідно до Угоди про асоціацію адаптувати медійне законодавство до стандартів Європейського союзу, яке Україна не може виконати вже майже десятиліття, дають право стверджувати, що медійна реформа повинна бути пріоритетною для влади, індустрії та медійної експертної спільноти. Проєкт Закону № 2693 «Про медіа» – реальна можливість вперше за багато років провести медійну реформу, якої вже давно потребує ринок».
Нагадаємо, телеканал «Наш» пригрозив акціями протесту і звернувся до журналістів з пропозицією бойкотувати закон «Про медіа», якщо його ухвалять у нинішній редакції.
Читайте також:
Законопроєкт «Про медіа» відправили на доопрацювання
Як будуть регулюватися онлайн-медіа: аналіз законопроєкту «Про медіа»
Закон про медіа: як обмежити вплив держави-агресора і не забути при цьому про права людини?
ЦЕДЕМ призвал к эффективному обсуждению и рассмотрению поправок к законопроекту о медиа
Законопроєкт «Про медіа» не містить корупційних ризиків
Обнародован текст законопроекта о медиа
Фото: Олександра Йорк
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!