Підконтрольний Росії Верховний суд Криму почав розглядати по суті кримінальну справу проти власника кримськотатарського телеканалу ATR і одного з активних учасників громадянської блокади Криму у 2015 році Ленура Іслямова. 25 травня йому пред’явили звинувачення. Про це кореспонденту «Крим.Реалії» повідомив адвокат Олексій Ладін.
За його словами, представник російської прокуратури Криму пред’явив Іслямову звинувачення за трьома статтями Кримінального кодексу Росії: «створення незаконного збройного формування, підготовка і здійснення диверсій», а також за статтею про «публічні заклики до порушення територіальної цілісності Росії».
«Відбулося перше судове засідання по суті. Прокурор оголосила обвинувальний висновок, підтримавши його у повному обсязі. Прокуратура вважає, що вина мого підзахисного доведена. Захист зі свого боку не визнав провину у повному обсязі. Оцінюючи не тільки обвинувальний висновок, а й кримінальну справу, у мене склалося враження, що ті діяння, які у яких звинувачують мого підзахисного, не підтверджуються доказами, які є у матеріалах справи», – прокоментував Ладін.
Раніше повідомлялося, що колегія підконтрольного Росії Верховного суду Криму почала розгляд кримінальної справи стосовно Іслямова. Вказується, що його звинувачують в «організації незаконного збройного формування, здійснення диверсійних дій, а також за шістьма епізодами ст. 280.1 КК Росії – «Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії».
Кримінальну справу проти Ленура Іслямова російська ФСБ порушила у жовтні 2015 року та оголосила його у федеральний розшук.
У грудні 2015 року підконтрольний Росії суд у Криму наклав арешт на майно Іслямова, що знаходилося на півострові. 21 грудня Наталія Поклонська, яка тоді була російським прокурором Криму, повідомила, що Іслямову пред’явлено заочне звинувачення у диверсії. Сам Іслямов назвав усі ці рішення нелегітимними.
Його телеканал ATR з 1 квітня 2015 припинив аналогове мовлення на території анексованого Криму, оскільки йому не видали російську ліцензію. Мовлення відновилося з 17 червня 2015 року – телеканал переїхав до Києва.
Нагадаємо, український уряд звернув увагу на проблеми ATR: Кабмін ухвалив постанову, що створює умови для подальшого фінансування каналу.
Читайте також:
Виробництво програм на ATR скорочено на 90%
ATR звернувся по допомогу до Європарламенту та Єврокомісії
Які українські телеканали залишилися незакодованими на супутнику? Повний перелік
Фото: ATR
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!