В окупованому Криму 10 провайдерів у 9 населених пунктах повністю блокують 20 українських інформаційних сайтів і 2 соціальні мережі. Про це пише «Кримська правозахисна група».
Згідно з результатами моніторингу Кримської правозахисної групи (КПГ), який був проведений у лютому-березні 2020 року, ці ж 10 провайдерів блокують сайти Меджлісу кримськотатарського народу, Хізб ут-Тахрір і Свідків Єгови. Крім того, як мінімум 3 українських інформаційних сайти у цих провайдерів доступні тільки частково.
Станом на кінець березня, доступ заблокований як мінімум до 25 сайтів, вільно працюють на підконтрольній Україні території: «Цензор.нет», QHA, «След.нет», UAinfo, 5 канал, «Радіо Хаят», «Фокус», «Главком»”, Центр журналістських розслідувань, «ТонеТо», «Депо», «Українська правда», «РБК Україна», «Укрінформ», «Лівий берег», «Дзеркало тижня», «Стрічка», «Апостроф», «Главное» та Blackseanews, а також сайти соцмереж Linkedin і Telegram, сайти Меджлісу кримськотатарського народу, Свідків Єгови і Хізб ут-Тахрір.
У 5 провайдерів з 10 недоступний сайт громадського об’єднання «Кримська Солідарність». Cайт АТР блокують 3 провайдери, а сайт «Інформаційного опору» блокують 2 провайдери з усіх перевірених.
У порівнянні з моніторингом, проведеним КПГ у грудні 2019 року, кількість заблокованих сайтів збільшилася. У грудні до сайту «Апостроф» доступ блокували 8 провайдерів, а зараз він недоступний у всіх перевірених провайдерів. Повністю заблокований також сайт «Главное», який раніше був частково доступний. До сайту Blackseanews ще у грудні 2019 року був вільний доступ у всіх провайдерів. Зараз всі 10 провайдерів повністю блокують його.
При цьому сайт каналу «112 Україна», який був недоступний у грудні, зараз доступний у всіх перевірених провайдерів.
Також організація зазначає, що «необґрунтоване обмеження доступу до інформації є грубим порушенням фундаментальних прав людини. Кримчан, власне, позбавляють можливості отримувати інформацію про Україну і проблеми у сфері прав людини, які відбуваються у Криму, бо підконтрольні Кремлю ЗМІ приховують більшість таких фактів від жителів півострова».
Фото: unplash
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!