Днями прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд готовий скоротити фінансування «UA: Суспільне» на 480 млн грн через боротьбу з наслідками коронавірусу, передає прес-служба.
В офіційному релізі мовник підкреслює, що усвідомлює всю складність ситуації, викликаної пандемією COVID-19, і поділяє думку Кабінету міністрів України про необхідність перегляду витрат бюджету для подолання наслідків коронавірусу, однак просить уряд переглянути своє рішення.
«Прем’єр-міністр каже, що скасування «Євробачення» й Олімпійських ігор полегшить наслідки скорочення фінансування. Але математика не сходиться, оскільки на трансляцію цих подій «Суспільне» витрачає близько 40 млн грн, а бюджет планують урізати у десять разів більше – на 480 млн грн. Це означає, що до кінця року НСТУ не доживе», – прокоментував рішення уряду голова правління «UA: Суспільне мовлення» Зураб Аласанія.
Зазначимо, що рахунки «Суспільного» до сих пір заблоковані через борг колишньої державної телекомпанії (НТКУ) у сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів і 73 080 грн судового збору на користь акціонерного товариства «Євроньюз». Цей борг держава планує погасити з рахунків «Суспільного».
«За умови погашення боргу перед «Євроньюз» в 360 млн грн і скорочення фінансування на майже півмільйона гривень, на діяльність «Суспільного» залишається тільки 860 млн грн. Таких коштів недостатньо навіть для «виживання» телерадіокомпанії, до складу якої входять 26 телеканалів, 28 радіостанцій, діджитал-платформи, хори й оркестри, а також і Будинок звукозапису», – підкреслюється у релізі.
На цьому етапі рішення уряду залишається без змін. Однак деякі організації намагаються впливати на нього, висловлюючи цим підтримку мовнику. Так, «Суспільне» повідомляє, що Організації національних спільнот в Україні звернулися до уряду і президента з проханням зберегти повний бюджет телерадіокомпанії.
«Попри всі виклики мовник сьогодні, як ніколи, потрібен суспільству України», – прокоментували представники Центру польської культури та європейського діалогу.
Також на підтримку мовника виступили Представництво ЄС в Україні та посольства США, Німеччини, Великобританії, Швеції та Японії, закликавши зберегти повне фінансування «UA: Суспільне мовлення».
«У часи кризи, викликаної COVID-19, «Суспільне мовлення» грає важливу роль швидкого, точного й об’єктивного інформування громадян», – йдеться у заявах.
Нагадаємо, Закон про суспільне мовлення в Україні передбачає фінансування у розмірі не менше 0,2% видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, тобто 2,11 млрд грн.
Нагадаємо також, що Європейський мовний союз просить уряд не скорочувати бюджет «UA: Суспільне мовлення».
Фото: Олександра Йорк
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram и Facebook!