«Репортери без кордонів» занепокоєні невідповідностями у доказах у справі про вбивство Павла Шеремета, наданих українською владою. Організація наполегливо просить продовжити розслідування і бути прозорішими в усьому, що стосується цієї справи, повідомляється на сайті організації.
Після розслідування, яке тривало 3,5 року, поліція оголосила про арешт п’яти підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Усі п’ятеро є ветеранами АТО.
Однак під час розслідування прокуратурою були надані чотири експертних висновки, які можна оскаржити, і ба більше, прокуратура відмовляється надати всі наявні у неї докази. Також головний підозрюваний подав скаргу на Президента України та міністра внутрішніх справ України. Відомо і про спроби чинити тиск і шантажувати деяких свідків, що спонукає засумніватися у чесності та неупередженості слідчих.
Зокрема, видання “theБабель” навело такі факти: згідно з офіційним аналізом відеозаписів, зріст людини, яка заклала вибуховий пристрій у машину Шеремета, становив близько 170 см, а жінки, яка його супроводжувала, ─ близько 165 см. Однак адвокат головного підозрюваного, Андрія Антоненка, стверджує, що його зріст становить 180 см.
«Необхідно знати правду про вбивство Павла Шеремета, особливо у зв’язку з тим, що у 2019 році в Україні було вбито ще одного журналіста, ─ прокоментувала Жанна Кавелье, голова бюро RSF зі Східної Європи та Центральної Азії. ─ Ми закликаємо до більшої прозорості з боку української влади у цьому розслідуванні, яке дозволяє реально почати боротьбу з безкарністю, і під час якого повинні бути знайдені та притягнуті до відповідальності не тільки винні, а й замовники».
Колишні колеги Шеремета в «Українській правді» кажуть, що були шоковані заявою генерального прокурора і, зокрема, його словами про те, що мотивом убивства послужила «дестабілізація у країні». Вони кажуть, що у цьому немає ніякого сенсу. Донині поліція працювала, ґрунтуючись на припущенні, що вбивство Шеремета ─ це розправа за його професійну діяльність.
Американський дипломат Вільям Тейлор, який працює у Києві, повідомив, що міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков звернувся до інших країн за допомогою у розслідуванні. Тейлор упевнений, що Аваков має свої політичні мотиви ─ хоче продемонструвати результат, однак, за словами Тейлора, і сам сумнівається у вірогідності доказів.
Також RSF повідомляє, що Україна займає 102 місце зі 180 країн у Світовому індексі свободи преси за 2019 рік.
Нагадаємо також, що 9 січня 2020 року у Мексиці виявили тіло зниклого журналіста Фіделя Авіли Гомеса.
Фото: «Вікіпедія»
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!