Оскари вручать тільки у лютому, тому ніхто не знає, які фільми цьогоріч сподобалися Кіноакадемії. Зате ми точно можемо сказати, які з них полюбили глядачі. Про це можна судити за касовими зборами, і виявилося, що у 2019-му аж вісім картин зібрали у світовому прокаті понад мільярд доларів. Називаємо їх у добірці каналу ViP Premiere.
«Месники: фінал»
Avengers: Endgame
Бюджет: $356 млн
Збори: $2 797 800 564
Перша позиція у списку, мабуть, нікого не здивує. Її заслужено посіла масштабна стрічка, що позначила фінал мегапопулярної фантастичної серії.
За сюжетом команда Тоні Старка, Тора і Капітана Америки повинна була знайти спосіб повернути назад усе те жахливе, що вдалося зробити їх противнику Таносу у попередній стрічці. Марвеловські битви між добром і злом завжди відрізнялися розмахом і видовищністю, але цього разу творці перевершили самих себе. Глядачі у всьому світі із радістю побігли скуповувати квитки на головну прем’єру року і поклали у касу проєкту майже три мільярди доларів.
Стрічка встановила рекорд за кількістю передпродажу квитків. Майже за місяць до прем’єри продажі досягли найвищої позначки в історії.
«Король Лев»
The Lion King
Бюджет: $260 млн
Збори: $1 656 713 458
Другий рядок списку посів ще один мільярдник від студії Disney. Уже кілька років діснеївські кіно роби повертають на екрани свої популярні проєкти у новому форматі. Цього разу вибір пав на культовий мультфільм 1994 року. Глядач побачив історію про сина короля джунглів Сімбу, зняту за допомогою технології фотореалістичної комп’ютерної анімації. А свої голоси персонажам подарували Дональд Гловер, Бейонсе, Джеймс Ерл Джеймс, Сет Роген та Еджіофор. У режисерське крісло проєкту сів Джон Фавро, відомий за роботою над фільмом «Залізна людина».
Тизер-трейлер анімаційної картини посів перше місце на ресурсі YouTube за кількістю переглядів серед роликів студії. За добу відео подивилися 224 млн разів.
«Людина-павук: далеко від дому»
Spider-Man: Far From Home
Бюджет: $160 млн
Збори: $1 131 928 519
Поки старі супергерої із кіновсесвіту Marvel прощалися з глядачами, нові продовжують завойовувати серця глядачів. Черговий перезапуск «Людини-павука» з Томом Голландом у головній ролі помітно у цьому досяг успіху. У другому за рахунком фільмі серії Пітер Паркер разом з однокласниками відправляється у подорож Європою. Там він зустрінеться з Ніком Ф’юрі і погодиться ще раз врятувати Землю від лих. Його новими ворогами стануть якісь елементалі, які закликають на людство природні катаклізми.
«Людина-павук: Далеко від дому» став найкасовішим серед фільмів про Людину-павука і першим, який зібрав у світовому прокаті понад мільярд доларів.
«Капітан Марвел»
Captain Marvel, 2019
Бюджет: $152 млн
Збори: $1 128 274 794
Цей рік став унікальним для марвеловської серії ще й тому, що у ній нарешті з’явився дійсно сильний жіночий персонаж. Сольний фільм про Керол Денверс став точним попаданням у фанатську аудиторію. Героїня є льотчицею військових сил США. Її звичне життя зруйнується в момент, коли вона вперше у житті зіштовхнеться з представниками позаземних цивілізацій. Незабаром Денверс, уже не пам’ятаючи нічого про себе колишню, опиниться на чужій планеті і навчиться керувати небаченою силою. Незабаром вона повернеться на Землю, щоб перешкодити зловісним змовникам, які хочуть знищити людство. А допоможе їй у цьому добре знайомий нам Нік Ф’юрі.
Студія має намір зняти сиквел стрічки. На сьогодні відомо, що його події будуть розгортатися між першим фільмом і «Месниками: фіналом».
«Холодне серце 2»
Frozen 2
Бюджет: $150 млн
Збори: $1 103 733 961
У 2013 році на екрани вийшов повнометражний мультфільм «Холодне серце», який викликав справжню істерію у шанувальників, став найкасовішим із мультфільмів на той час, а також позначив початок нової ери у диснеївській мультиплікації. Тому створення сиквела було лише питанням часу. Цього року шанувальники нарешті дочекалися продовження історії про молоду королеву Ельзу, яка володіє магічними здібностями, і її відважну сестру Анну, готову на все заради сестри. У новому проєкті улюблені герої повернуться на екрани. Ельза відправиться у Зачарований ліс за покликом таємничого голосу і знову випадково пробудить щось магічне. Виправляти все доведеться, звичайно ж, усією чесною компанією.
Стрічка встановила рекорд за переглядами серед промороликів для мультфільмів, зібравши 116,4 мільйона переглядів за добу.
«Історія іграшок 4»
Toy Story 4
Бюджет: $200 млн
Збори: $1 073 350 577
Ще одна мультиплікаційна історія, на якій виросло ціле покоління ─ «Історія іграшок». Головні герої анімаційної серії ─ ляльки, фігурки, головоломки і плюшеві іграшки, які стоять на полицях дитячої кімнати. Поки ніхто не бачить, усі вони оживають і відправляються назустріч власним пригодам, захопливим і небезпечним. У новій частині серії ковбой на ім’я Вуді вперше задумається про те, що може статися з улюбленою іграшкою, коли дитина виростає і її більше не забавляє те, що раніше. Разом зі старими і новими друзями він занурюється у світ загублених іграшок і протистоїть злісній старовинній ляльці Габбі Габбі, яка мріє витягнути його звуковий модуль.
Нова «Історія іграшок» посіла шосте місце у списку найкасовіших мультфільмів, а також 43-є у списку найуспішніших картин в історії.
«Джокер»
Joker
Бюджет: $55 млн
Збори: $1 062 954 660
Мабуть, за градусом обговорюваності змагатися з фіналом «Месників» цьогоріч може тільки новий «Джокер». Стрічка стала впізнаваною навіть серед тих, хто її не дивився. Проєкт породив суперечки, меми і навіть масу наслідувачів у соцмережах. Не в останню чергу такому успіху проєкт зобов’язаний акторському генію виконавця головної ролі Хоакіна Фенікса. На екрані він утілив абсолютно нову версію суперлиходія з коміксів. За сюжетом комік Артур Флек колись був звичайним невдахою, що живуть з мамою і страждають від психічного розладу. Потім низка випадків поставить його на шлях одного з найбільш страхітливих антагоністів Бетмена.
Стрічка отримала досить суворий рейтинг, який не дозволяв показ особам до 17 років. Попри це, фільму вдалося подолати мільярдний бар’єр у зборах і стати найкасовішим проєктом з таким віковим обмеженням.
«Аладін»
Aladdin
Бюджет: $183 млн
Збори: $1 050 693 953
І завершує наш список ще одне відродження від Disney. Мультфільм 1992 року, який отримав дві премії Оскар, повернувся на екрани у форматі ігрового кіно. Вибір режисера для багатьох виявився справжнім сюрпризом ─ ним став британець Гай Річі, чиїм коронним форматом вважаються гангстерські комедії. Проте у новому «Аладіні» гангстерами і не пахне. Тут збережений сюжет оригінальної анімаційної стрічки, деякі знайомі пісні, багато танців і Вілл Сміт у ролі Джина.
Вперше картину представили у Йорданії, серед її перших глядачів був і принц Алі бін аль-Хусейн з дружиною Рим аль-Алі.
Трохи не вистачило до мільярда у прокаті успішним картинам «Форсаж: Хоббс і Шоу» і китайському анімованому фільму «Нечжа». Запрошуємо вас переглянути ці та інші фільми на каналі ViP Premiere.
Нагадаємо, раніше «Телекритика» зібрала підбірку нових серіалів січня 2020 року.
Фото: Walt Disney Pictures, Pixar, Marvel, DC
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!