З нагоди виходу нового серіалу «Війна світів» 20 грудня на каналі Epic Drama ділимося з вами цікавими фактами про його створення.
Екранізація культового фантастичного твору
Науково-фантастичний роман Герберта Веллса «Війна світів» вперше побачив світ 1897 року. Спочатку на сторінках популярних журналів, а потім ─ і у вигляді окремої книги. Відтоді книга не втрачає своїх позицій, отримавши перевидання на більшості мов світу. Роман перетворювали у театральні та радіопостановки, рок-опери, мультфільми, комікси й, звичайно ж, фільми. Ба більше, сюжет про вторгнення марсіан на Землю навіть став приводом для тривалих навколонаукових дискусій.
Перший серіал за сюжетом
Британський мінісеріал «Війна світів» ─ далеко не перша спроба адаптації історії. Сумну популярність здобули однойменні радіопостановки 1938 та 1949 років у США та Еквадорі відповідно, які були сприйняті слухачами за чисту правду і викликали справжню паніку. Класикою вважається фільм режисера Байрона Хескіна, що вийшов на екрани у 1953 році. Ну а «Війна світів» (2005) Стівена Спілберга з Томом Крузом у головній ролі залишається однією з найпопулярніших адаптацій. Нова масштабна науково-фантастична драма «Війна світів», спродюсована компаніями ITV Studios та Mammoth Films, стане першою телеекранізацію роману, а також першою в історії екранізацією роману британського виробництва.
Близькість до першоджерела
Творці підкреслюють ряд особливостей проєкту, які будуть до душі шанувальникам творчості Веллса. Зокрема головною відмінністю мінісеріалу від спілбергівської версії є більша відповідність оригінальній історії. Якщо американський режисер переніс дію у наш час та у США (як робили багато до нього), то події серіалу, як і в романі, розгортаються за часів Едвардіанського періоду у Лондоні.
Джордж та Герберт
Між головним героєм серіалу Джорджем у виконанні Рейфа Сполла («Світ Юрського періоду 2», «Гра на пониження») та автором роману Гербертом Веллсом існує кілька помітних подібностей. Веллс також одружився зі своєю кузиною, а потім залишив її заради молодшої дівчини на ім’я Емі. Разом із нею він переїхав у маєток під назвою «Лінтон», де і написав «Війну світів». Ба більше, друге ім’я Герберта Веллса ─ Джордж. Так, персонаж фактично названий на честь автора, що у своєму інтерв’ю підтвердив сам Сполл.
Жіноче обличчя історії
Крім персонажа автора (Джордж) розвиток отримала і його дружина Емі. Ця роль дісталася британській актрисі й співачці Елінор Томлінсон, відомої за серіалами «Біла королева» та «Полдарк». Значення Емі для сюжету значно розширили за ініціативою одного зі сценаристів проєкту Пітера Гарнесса. За його словами, історія вимагала сильного «тривимірного» жіночого персонажа, який зможе мати незалежний вплив на дії головного героя і на розвиток сюжету загалом.
Місце дії
Попри те, що дія історії розгортається у Лондоні, творці серіалу вирішили відзняти проєкт цілком у Ліверпулі. Тому у кадрі можна помітити кілька відомих ліверпульських пам’яток, зокрема Георгіївський зал, Дейл-стріт у комерційному районі міста, міський парк Сефтон та Крокстет Холл.
Світові глядачі
Вперше мінісеріал був представлений публіці у Канаді, Новій Зеландії та Великобританії. Зовсім скоро фантастичний проєкт зможуть подивитися і в УКРАЇНІ ─ прем’єра «Війни світів» на каналі Epic Drama відбудеться вже 20 грудня.
Нагадаємо, раніше BBC випустили оригінальний серіал «Світ у вогні», де одну з ролей зіграв Шон Бін (спойлер: і не помер).
Фото: BBC
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!