Єдиний провайдер ефірного цифрового телебачення «Зеонбуд» у 2020 році запустить пакет платного телебачення з 24 телеканалів. “Соціальний” пакет у кількості 32 телеканалів залишається у некодованому вигляді. Про це повідомляє прес-служба компанії.
Компанія має намір транслювати у платному пакеті пізнавальні телеканали: «У 2020 році у мережі Т2, на додаток до 32 безкоштовних каналів, запланований пакет із 24 платних пізнавальних каналів. Телеглядачі будуть самостійно вирішувати, чи треба їм користуватися додатковою опцією», – йдеться у повідомленні «Зеонбуду», не уточнюючи, про які телеканали йде мова.
Провайдер акцентує на тому, що супутникове кодування 23 телеканалів медіагруп 20 січня 2020-го не зачепить абонентів ефірного цифрового телебачення: «Найбільші українські медіагрупи заявили про плани з 20 січня 2020 року закодувати свої програми на супутнику, і їх безкоштовний перегляд стане неможливим. Це кодування не вплине на телеглядачів цифрової мережі Т2. Вони і надалі будуть мати можливість безкоштовно дивитися 32 канали, як це і передбачено ліцензійними умовами компанії, затвердженими Національною радою з питань телебачення і радіомовлення», – роз’яснює компанія.
«Зеонбуд» володіє провайдерськими ліцензіями на 4 мультиплекси цифрового телебачення, у яких відбувається мовлення 8 каналів при загальній місткості мережі – до 12 мовників в одному мультиплексі. Можливість створення платного пакету «Зеонбуду» зусиллями Нацради була прописана у документі регулятора – Плані розвитку телерадіопростору. Документ цього літа був зареєстрований у Мін’юсті, після чого він став офіційним. Проти внесення змін до плану розвитку виступали шість асоціацій провайдерів програмної послуги під час громадського обговорення документа, трактуючи це як старт “проекту” гібридного “ефірного цифрового телебачення”.
Зазначимо, 14 листопада регулятор ухвалив рішення замовити у Держцентру радіочастот прорахунок частот для провайдера ефірного мобільного телебачення «Ефір» (ТОВ «Телерадіокомпанія” Етер “») у 166 населених пунктах для мовлення у стандарті DVB-T2 у загальнонаціональному цифровому багатоканальному мультиплексі МХ-6. Ця компанія змінює застарілу технологію ефірного мобільного телебачення DVB-H на DVB-T2. Нацрада продовжила ліцензію «Ефіру» у квітні цього року. Компанія знаходиться в орбіті впливу «Зеонбуду»: компанії в різні роки не раз перетиналися щодо структур власності і керівництва. Ще один мультиплекс може знадобитися «Зеонбуду» для трансляції платних каналів.
Нагадаємо, член Нацради Олег Черниш 7 листопада на конференції # ТIМ 2019: Telecom, IT, Media повідомив, що держвідомства сьогодні розмірковують над звільненням частот першого і другого цифрового дивіденду, на частині яких розгорнута мережа ефірної цифри «Зеонбуду», через що провайдеру доведеться у 2020-му перебудувати свою мережу «з нуля», віддавши свої частоти мобільним операторам. Провайдер і мобільні оператори не можуть домовитися щодо питання, хто повинен сплатити за «перебудову» мережі ефірної «цифри»: “Зеонбуд” наполягає на оплаті операторів мобільного зв’язку. Учасники конференції також торкнулися питання можливого запуску платного пакету “Зеонбудом”, одноголосно вказавши на комерційну неуспішність такого проекту.
Фото: pixabay
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!