Таких висновків дійшла провідний автор дослідження державного університету Сан-Дієго і професор психології Джин М. Твенг.
Щоб дослідити цей зв’язок, Твенг разом із колегами використовували дані дослідження «Моніторинг майбутнього» (MtF), у якому брали участь понад мільйон американських школярів 8-х, 10-х і 12-х класів. Студентам ставили запитання про те, як часто вони проводять час зі своїми телефонами, планшетами та комп’ютерами, а також запитання про їхню соціальну взаємодію і загальний рівень щастя.
Виявилося, що підлітки, які проводили більше часу перед екраном пристрою, граючи в комп’ютерні ігри, у соціальних мережах і надсилаючи текстові повідомлення, були менш щасливі, ніж ті, хто віддавав перевагу «неекранному» проведенню часу (читання книжок, спорт і особисте спілкування з однолітками).
У зв’язку з цим Джин Твенг вважає, що час перед екраном робить людей нещаснішими.
Найщасливіші підлітки використовували цифрові пристрої трохи менше години на день. А незадоволеність життям неухильно зростає разом зі збільшенням часу перед екраном, повідомляють дослідники.
«Ключем до використання цифрових медіа є обмежене їх використання, – сказала Твенг. – Намагайтеся проводити не більше двох годин на день перед екраном».
Вивчаючи історичні тенденції у тих же вікових групах, але 1990-х років, дослідники виявили, що поширення екранних пристроїв із плином часу збіглося з загальним зниженням щастя у підлітків у США. Зокрема, показники задоволеності життям, почуття власної гідності і щастя молодих людей впали після 2012 року. Того ж року кількість американців, які мають смартфони, зросла більш як на 50%, зазначає Твенг.
Фото: techcrunch.com