Колектив держпідприємства «Українська студія хронікально-документальних фільмів» (ДП «Укркінохроніка») звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням «захистити від спроб організувати рейдерське захоплення». Про це пише РБК із посиланням на звернення колективу.
Директор ДП «Укркінохроніка» Аліна Хорошилова заявила: «Днями у нас відбулося виїзне засідання Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики під головуванням народного депутата Олександра Ткаченка, який намагається організувати рейдерське захоплення нашого підприємства. Ці дії Ткаченка пов’язані з його приватними інтересами у сфері кіновиробництва. Ткаченко є фактичним власником ЗАТ «Одеська кіностудія», яка під його керівництвом не знімає взагалі, ні за державні гроші, ні за гроші власника».
«Укркінохроніку» підтримав ряд громадських організацій. Зокрема, окремий лист-звернення до президента підписали керівники громадських організацій «Асоціація фотохудожників України», «Київ Мистецький», «Історичний Київ», «Стародавній Київ». Повний лист зі зверненням колективу можна переглянути за посиланням.
Крім того, 23 травня кіностудія зробила заяву на своїй Facebook-сторінці: «Кіностудія не могла до березня цього року займатися своєю статутною діяльністю. Знімати документальні фільми ми не мали можливості через багатомільйонні борги, накопичені попередніми керівниками кіностудії». Відносно забудови території підприємства житловими будинками, студія заявила, що «це не відповідає дійсності».
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3041718322575410&id=450662755014326&__tn__=K-R
Голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко написав на своїй сторінці у Facebook, що 28 травня члени комітету разом з правоохоронними органами будуть розбиратися, чому держмайно виявилося у приватних руках.
«” Рейдернути” на кіностудії, якщо все давно розкрадено, нічого. А ось посадити до в’язниці тих, хто цьому сприяв, і повернути державі – можна. У цьому точно так само переконані й старожили студії. Тому нехай готуються», – додав Ткаченко.
28 травня Ткаченко опублікував ще один допис, у якому зазначив, що ЗМІ поширили заяву «Укркінохроніки» без його позиції. Також, посилаючись на Мінкульт, він повідомив, що «директорку» «Укркінохроніки» А. Хорошилову звільнять з обійманої посади. Розслідування й суди теж будуть».
Нагадаємо, 20 травня Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики провів виїзне засідання на кіностудії «Укркінохроніка» і «Національна кінематека». Голова комітету Олександр Ткаченко повідомив, що хоч і студії знаходяться у держвласності, їх територією керують приватні структури. Пізніше Ткаченко заявив, що має намір залучити правоохоронні органи для проведення розслідування про державні кіностудії «Укркінохроніка» та «Національна кінематека».
Читайте також:
Олександр Ткаченко закликав уряд зупинити знищення української культури
На Держкіно залишать 450 млн грн – Ткаченко
Комітет Ткаченка закликав Мінфін не урізати бюджет культурних проєктів
Фото: unsplash
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!