У кінотеатрі Cine Brasília покажуть такі українські фільми 2017–2018 рр., як «Рівень чорного», «Брама», «Позивний “Бандерас”», «Сторожова застава» і «Шляхетні волоцюги». Останній, з огляду на наявність у ньому романтичної лінії, був обраний фільмом-відкриттям, оскільки 12 червня в країні відзначають День закоханих.
Для України це шанс продемонструвати останні досягнення в кіно з досить широким різноманіттям жанрів («Шляхетних волоцюг» ми назвали однією з найкращих українських комедій останніх років, про «Браму» знову заговорили після нещодавньої церемонії вручення «Золотої дзиґи» та історії з «плагіатом» в одній із серій «Чорнобиля», а режисер «Рівня чорного» Валентин Васянович – безумовно, одне з головних облич українського артхаусу).
Та йдеться також і про фундамент для майбутнього партнерства – Держкіно підпише меморандум про співпрацю зі своїм бразильським побратимом ANCINE. Зі слів голови Держкіно Пилипа Іллєнка, це важливий крок у підготовці до українсько-бразильської копродукції.
Крім того, члени української делегації (перший заступник голови Держкіно Сергій Неретін, продюсер «Позивного “Бандерас”» Ольга Клименко та інші) зможуть зустрітися з бразильськими кінематографістами. До речі, тиждень тому фільм «Брама» Володимира Тихого отримав приз за найкращий сценарій на бразильському кінофестивалі Fantaspoa.
З іншого боку, бразильська кіноіндустрія переживає не найкращі дні: наприкінці квітня Variety повідомляла, що ANCINE заморозила всі програми фінансування, і це «потенційно може паралізувати виробництво нових фільмів у найбільшій ТВ- і кіноіндустрії Латинської Америки». Представники ринку були обурені рішенням, наголошуючи на важливості кіноіндустрії для бразильської економіки: у цій сфері зайнято близько 300 тис. осіб, її річний оборот $11 млрд, а сума сплачуваних до бюджету податків – близько $500 млн. Тож для України це вигідний партнер – за умови, що бразильське кіно вийде з кризи. (До речі, причиною для припинення бюджетного фінансування стало розслідування державних аудиторів, які підозрюють ANCINE у неналежному веденні бухгалтерії – через це на паузу було поставлено 3000 заявок на субсидування.)
Нагадаємо, що український режисер Сергій Лозниця і продюсер Денис Іванов стали членами журі фестивалю класу «А».
Фото: ТОВ «Ганзафільм»