Для підприємств телекомунікацій, які ретранслюють телеканали, вводяться додаткові платежі за використання об’єктів авторського права і суміжних прав. Через це абонплата для населення за телебачення може збільшитися. Про це повідомляє Асоціація правовласників і постачальників контенту (АППК).
Професійні об’єднання провайдерів зверталися до представників влади з проханням перенести терміни реформи, однак реакції поки не виникло. Провайдери просили врахувати, що відповідно до Плану виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом наша країна взяла на себе зобов’язання лише до 31 грудня 2023 року ввести «договірний порядок надання дозволу на кабельну ретрансляцію». Тому відстрочка таких платежів буде свідчити про захист національних інтересів.
В Асоціації нагадали, що 10 квітня закінчився термін офіційних переговорів представників операторів, провайдерів телекомунікацій та акредитованої Мінекономіки організації колективного управління ГС КАМП (Громадський союз «Коаліція аудіовізуальних та музичних прав») з приводу тарифів на кабельну ретрансляцію. Результатів переговорів поки немає.
«Слід зазначити, що вже зараз у структурі абонентської плати винагорода за суміжні права – використання телепрограм – складає до 50%, – повідомили в АППК. – На додаток до цього платежу, згідно з європейськими стандартами, повинна здійснюватися плата організації колективного управління (ОКУ), яка потім повинна розподілити отримані гроші між авторами, власниками прав на відеограми, фонограми й іншими особами, які брали участь у створенні аудіовізуального контенту телеканалів».
14 квітня представники асоціацій провайдерів провели відеоконференцію, щоб обговорити стан справ. Голова правління АППК Наталія Клітна повідомила у Facebook-групі «Телеком-гурток», що провайдери домовилися звернутися до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо дерегуляційного пакета, який дозволить зменшити тиск на них під час пандемії і надати допомогу підприємствам після кризи. Аналогічне прохання підтримати бізнес та збільшити ліміти до 30 млн грн для юросіб, які працюють на спрощеній системі оподаткування, вирішили направити представникам парламенту і Кабміну. Президента та інших політиків-важковаговиків попросять відстрочити введення платежів ОКУ на час пандемії. «Не хочемо бути мародерами в очах абонентів, тому що доведеться підіймати плату», – пояснила Клітна. – Поки немає офіційних результатів переговорів з КАМП, потрібно підготуватися до непростих спорів з організаціями колективного управління, зокрема, про можливі примусові платежі від доходу і про те, як правильно вираховувати 5% за кабельну ретрансляцію, враховуючи, що наші доходи [надходять] від різних видів діяльності (інтернет і т.д)».
Нагадаємо, на початку квітня АППК звернулася до Нацради і до депутатів парламенту з пропозицією відновити status quo щодо рішення про призначення перевірок і залучення провайдерів до відповідальності за зміни універсальної програмної послуги (УПП). В Асоціації вважають, що зміни в УПУ намагаються впровадити в комерційних інтересах приватних телекомпаній.
Фото: Unsplash
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!