Як стало відомо, Аркадій, повертаючись додому з магазину, піднявся до себе в квартиру. Убивця вже чекав на нього в під’їзді, він зробив три постріли, смертельно поранивши Бабченка. Дружина журналіста в цей час перебувала в квартирі. Вона почула постріли і знайшла пораненого чоловіка, після чого зателефонувала до служби 102 і в швидку допомогу. Аркадій помер після приїзду швидкої.
Однією з перших розмістила повідомлення про вбивство Оксана Блищик, начальник відділу комунікацій в Головному управлінні Нацполіціі в місті Києві:
«…На лінію 102 надійшло повідомлення від лікарів: їм подзвонила жінка і сказала, що виявила в будинку свого чоловіка в крові. Від отриманого поранення, попередньо – в спину, потерпілий помер. Загиблий – громадянин РФ, 1977 р. н., ведучий одного з телеканалів. На місце події виїхала слідчо-оперативна група Дніпровського управління поліції. Встановлюються обставини події».
Пізніше на своїй сторінці в Facebook Блищик написала, що за фактом вбивства Бабченка відкрили кримінальне провадження.
Ще раніше про інцидент повідомив Айдер Муждабаєв, заступник генерального директора телеканалу ATR, де працював Бабченко.
«У Аркадія Бабченка стріляли, в будинку, в спину. Відвезли до лікарні. Шукаю в яку, їду туди», – написав Муждабаєв.
Пізніше, дізнавшись про смерть Бабченка, Айдер Муждабаєв опублікував у Facebook ще один пост, у якому звинуватив себе у смерті журналіста.
Як передає видання «Кореспондент», Міністерство внутрішніх справ склало фоторобот підозрюваного у вбивстві Бабченка. Ймовірному вбивці близько 40-45 років, зріст – 175-180 см, статура середня, має сиву бороду. На чоловікові була темно-синя бейсболка, джинсова куртка і джинсові штани.
Нагадаємо, 41-річний Аркадій Бабченко був уродженцем Росії. Він закінчив юридичний факультет Сучасного гуманітарного університету з дипломом бакалавра юриспруденції з міжнародного права. Брав участь у другій чеченській війні. Пізніше зайнявся журналістикою, був військовим кореспондентом у Південній Осетії під час війни. Перебував у опозиції до чинної російської влади і неодноразово висловлював підтримку ЗСУ у війні на сході України.
У лютому 2017-го Аркадій Бабченко змушений був покинути Російську Федерацію через погрози на його адресу і переїхав спочатку до Чехії, потім до Ізраїлю, а з серпня 2017 року поселився в Києві.
Нагадаємо, за останні роки сталося кілька гучних убивств журналістів. Так, 20 липня 2016 року в центрі Києва була підірвана машина, в якій перебував журналіст Павло Шеремет. За однією з версій слідства, підставою для вбивства Шеремета могла бути його журналістська діяльність.
Ще одного українського журналіста і публіциста Олеся Бузину, відомого своїми різкими висловлюваннями і провокаційними книжками, вбили в Києві 16 квітня 2015 року у дворі багатоквартирного будинку, де він жив.