Минулого тижня американська телекомпанія NBC News продала свою частку у загальноєвропейському телеканалі Euronews. Таким чином материнська компанія NBC News – Comcast – готується до створення глобального телеканалу NBC Sky World News зі штаб-квартирою у Лондоні. Мовник об’єднає усі європейські бізнеси телекомунікаційної корпорації та буде прямо конкурувати з Euronews, що базується у французькому Ліоні. Цей крок був очікуваним після того, як Comcast придбала британську групу Sky за 33 млрд євро. Про це пише MBR із посиланням на Financial Times.
NBC News купила 25-відсотковий пакет акцій Euronews три роки тому у мажоритарного власника телеканалу – єгипетського телекомунікаційного магната Нагіба Савіріса. Йому ж – точніше компанії Media Globe Network, що належить Савірісу – акції продані зараз. Ця угода збільшила частку Media Globe Networks у Euronews до 88%. Три роки тому NBC News заплатила за частку Euronews 25 млн євро, суму нинішньої угоди сторони не називають.
Euronews, створена у 1993 році, управляє 12 національними каналами. Минулого року компанія подвоїла свою цифрову аудиторію і тепер зосередиться на цифровому контенті, сподіваючись розширити його «за рамки просто новин».
12% акцій Euronews володіють європейські уряди та телеканали. Гроші на утримання Euronews отримує від Єврокомісії, а також телеканалів з різних країн – за ліцензію на трансляцію. Свого часу такою ліцензією володіла і Національна телекомпанія України (НТКУ): функціонування української редакції Euronews коштувало компанії у 5,5 млн євро щорічно. Станом на 2014 рік, коли НТКУ почала перетворюватися на суспільний мовник, компанія заборгувала Euronews близько 11 млн євро. Тоді ж керівник «Суспільного» Зураб Аласанія вирішив не продовжувати договір, оскільки його уклали із порушеннями українського законодавства (державні установи не мають права укладати контракти на термін понад один рік, а договір з Euronews було підписано відразу на шість років).
У 2015 році ліцензію Euronews придбала Inter Media Group, але вже у 2016-му медіагрупа перестала фінансувати українську версію каналу – україномовна служба Euronews стала єдиною з 13-ти, яку повністю закрили.
У 2016 році господарський суд задовольнив позов Euronews до НТКУ, ухваливши рішення стягнути з української компанії 10 млн 591 тис. 224 євро (на той момент 251 млн 76 тис. 179 грн) і 73 тис. 80 грн судового збору, а також відмовити у задоволенні позову НТКУ проти Euronews про визнання ліцензійного договору 2010 недійсним.
Нагадаємо, «Суспільне» нарешті зможе розрахуватися з боргами: 350 млн з обіцяних держбюджетом 1,5 млрд грн підуть на сплату заборгованості перед Euronews.
Читайте також:
Зураб Аласанія: «Машина заглухла, але за інерцією ще котиться»
Суспільне радіо мовитиме ще у 13 містах України
«Суспільне» повідомило, як працюють європейські мовники під час карантину
Фото: Euronews
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram и Facebook!