29 жовтня Національна рада розглянула заяви ТОВ «Зеонбуд» про продовження строку дії ліцензій провайдера програмної послуги щодо чотирьох мультиплексів багатоканального телебачення – МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5. Регулятор задовольнив ці заяви, передбачивши низку зобов’язань, які має виконати компанія. У разі їх невиконання регулятор має право скасувати свої рішення про продовження строку дії ліцензій. Про це повідомляє пресслужба Нацради.
При розгляді цих питань на засіданні голова Національної ради Ольга Герасим’юк повідомила, що 29 жовтня до регуляторного органу надійшов лист ТОВ «Зеонбуд», у якому ліцензіат надав інформацію щодо окремих аспектів роботи його цифрової мережі. На засіданні також була присутня генеральний директор товариства Ірина Аляб’єва, яка особисто підтвердила наведену в листі інформацію.
ТОВ «Зеонбуд», зокрема, підтвердив можливість проведення тестування Системи оповіщення цифрової мережі «Т2», а також те, що ця система дає можливість одночасного розміщення на всіх загальнонаціональних каналах інформаційного відеоматеріалу, що компанія зобов‘язується продемонструвати в час і дату, визначені Національною радою.
У листі ліцензіат взяв на себе зобов’язання ввести в експлуатацію 47 додаткових передавальних станцій для мережі МХ-1. Сім із них уже працюють у штатному режимі; для 14 передавальних станцій уже підписаний контракт із німецьким виробником обладнання «Rohde&Shwarz» на постачання обладнання. Вони мають запрацювати, за словами Аляб’євої, у грудні цього року. Для 26 передавальних станцій, за інформацією Українського державного центру радіочастот, вивільнення частотних присвоєнь відбудеться після повного вимкнення передавачів аналогового телебачення. Тому «Зеонбуд» гарантує, що ці станції будуть введені в експлуатацію упродовж чотирьох місяців, з урахуванням стандартного строку постачання обладнання за такими контрактами – три місяці.
Також товариство гарантує, що протягом січня 2021 року подасть заявки про зміну модуляції сигналу із 256 QAM на 64 QAM.
Усі ці зобов’язання, які у своєму листі навів ТОВ «Зеонбуд», за пропозицією Ольги Герасим’юк були внесені до мотивувальної частини рішення регулятора. Також вони були визначені як зобов’язання в регулятивній частині. Отже, Національна рада зобов’язала компанію забезпечити виконання взятих на себе зобов’язань щодо стабільного функціонування Системи оповіщення цифрової мережі «Т2» – до 01.02.2021, введення в експлуатацію передавальних станцій: 14-ти передавальних станцій – до 31.12.2020 і 26 передавальних станцій – протягом чотирьох місяців після вимкнення аналогового телебачення, подачі заявки про зміну модуляції сигналу із 256 QAM на 64 QAM – до 01.02.2021.
Крім того, рішенням Національної ради передбачено вжиття заходів для перевірки виконання визначених зобов’язань. У разі якщо ліцензіат не виконає їх, Національна рада має право скасувати ухвалені рішення про продовження строку дії ліцензій провайдера програмної послуги.
Таким чином, регулятор продовжив строк дії чотирьох ліцензій провайдера програмної послуги ТОВ «Зеонбуд» (багатоканальні мережі МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5) на 10 років. Вони будуть видані на новому бланку.
Нагадаємо, раніше регулятор призначив перевірку «Зеонбуду».
Читайте також:
Нацрада передасть до суду інформацію про порушення NewsOne, «112 Україна», ZIK та РАІ
Нацрада ще раз позапланово перевірить телеканал «Мега»
Нацрада виграла справу щодо анулювання ліцензій «ТРК «НБМ-Радіо»
Фото: unsplash
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!