Національна рада 19 березня внесла зміни до свого рішення від 20 лютого, яким вилучила іноземну програму TV 1000 East із Переліку іноземних програм. Зокрема, передбачено, що вилучення цього телеканалу відбудеться через три місяці після ухваленого регулятором у лютому рішення, повідомляється на сайті регулятора.
«Рішенням Національної ради від 20 лютого 2020 року № 236 телеканал TV 1000 East, що має юрисдикцію Великої Британії, вилучено із переліку дозволених для ретрансляції в Україні. Ним (рішенням – ред.) було передбачено, що воно набуває чинності через місяць після його оприлюднення», – йдеться на сайті Нацради.
Член Національної ради Юрій Зіневич під час засідання повідомив, що регуляторний орган, вивчаючи питання поширення цієї іноземної програми в Україні, звернувся з листом до британського регулятора медіа Ofcom, щоб остаточно прояснити деякі питання.
«Оскільки відповідь ще не надійшла, а тому Національна рада не може зважено оцінити всю ситуацію, було вирішено продовжити термін, коли має бути вилучена ця програма, до трьох місяців. Отже, рішення Національної ради від 20 лютого 2020 року № 236 набере чинності у травні цього року», – пояснює регулятор.
Нагадаємо, 20 лютого Національна рада з питань телебачення і радіомовлення під час засідання внесла до списку адаптованих іноземних телеканалів три нових мовники – 4ever Cinema, RUMusic та UAMusic. Цим же рішенням регулятор видалив з-поміж адаптованих телеканалів мовник TV 1000 East. Країною-правовласником телеканалів 4ever Cinema, RUMusic та UAMusic вказані США. Мова мовлення першого ─ російська, двох інших ─ українська та російська. У каналів немає супутникового мовлення та американських ліцензій, але Нацрада не бачить причин відмовити каналам у реєстрації та мовленні на території України.
Рішення викликало багато запитань у представників медіаіндустрії. За словами голови Асоціації правовласників і постачальників контенту Наталії Клітної, воно викликає чимало запитань, особливо у контексті того, що, мовлячи на території України, канали, по суті, не потрапляють під юрисдикцію країни і не повинні дотримуватися квоти національного продукту. Виконавча директорка Національної асоціації медіа Катерина М’яснікова також назвала рішення регулятора прецедентом. А виконавчий директор Індустріального телевізійного комітету Ігор Коваль зауважив, що країна або має створити єдині умови для всіх мовників, які хочуть мовити в Україні, або «ми отримаємо таку ситуацію, коли мовники будуть юридично тікати з країни, але продовжуватимуть працювати в Україні на підставі ліцензій або інших дозвільних документів інших держав».
«Комітет ТелеЕтики» згодом підготував звернення до Ольги Герасим’юк, у якому вимагає повторно розглянути це питання.
Фото: скріншот
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!