Для багатьох робота в Facebook – найбільша мрія та впевненість у тому, що життя вдалося. Як повідомляє The New York Times, зарплата стажера там – близько $8 тис. на місяць, інженера-програміста початкового рівня – $140 тисяч на рік. На додаток до зарплати – безкоштовна їжа, крутий офіс, дивовижні рослини та фреш-бар.
Однак чому амбітні та успішні фахівці стверджують, що робота в Facebook – не те, що їм потрібно? Цієї осені в Каліфорнійському університеті в Берклі відбувся вечір, на якому молоді інженери демонстрували свої технологічні навички, і розповіли, що думають про роботу в Facebook.
«Я чув, що багато працівників, які там працюють, навіть не використовують його. Я просто не вірю в продукт, тому що основа всього, що робить Facebook, – це бажання показати людям більше реклами», – сказав 19-річний Нікі Арора, студент-інженер, якого нещодавно запросили на захід із працевлаштування в штаб-квартиру Facebook у Менло-Парку, Каліфорнія.
Я просто не вірю в продукт, тому що основа всього, що робить Facebook, – бажання показати людям більше реклами
«Неймовірно, але багато моїх друзів зараз кажуть: “Я дійсно не хочу працювати в Facebook”», – повідомляє 20-річна Емілі Чжун. Питання приватності, фейкові новини, особисті дані – це все викликає сумнів під час вирішення, чи співпрацювати з Facebook.
Компанія раз у раз потрапляє в скандали, і молоді інженери вже не сприймають її як чарівне місце роботи.
«Раніше працювати там було чимось чудовим. Тепер ця робота начебто дає тобі те, що ти хочеш, але це зовсім не означає, що вона хороша», – каже 18-річний Джаз Сінгх, який вивчає комп’ютерні науки.
А ось сам Facebook, у якому працює понад 30 тисяч людей по всьому світу, каже: «У 2018 року ми найняли більше інженерів, ніж будь-коли раніше. Ми продовжуємо спостерігати значну зацікавленість в інженерному співтоваристві у зв’язку з перспективою приєднання до нашої компанії».
Ми продовжуємо спостерігати значну зацікавленість в інженерному співтоваристві у зв’язку з перспективою приєднання до нашої компанії
Напевно, не так усе райдужно в одній з найбільших корпорацій світу, якщо працівники приходять до кар’єрних коучів з такими запитаннями: «Як уникнути роботи в проекті, з яким я не згоден?» або «Як я можу нагадати своєму керівництву про місію компанії?».
«Інженери-претенденти стали набагато обачнішими під час влаштування в Facebook. Якщо раніше люди не хотіли проходити групові співбесіди, то тепер вони хочуть “познайомитися з командою”», – каже Гізер Джонстон, голова агентства з працевлаштування у сфері технологій Robert Half.
«Нещодавно, у мене було кілька клієнтів, які казали, що їх не надто надихає Facebook, тому що їм не подобається, що відбувається з політичної або соціальної точки зору», – коментує Пол Фрейбергер, президент групи консалтингових компаній в Каліфорнії Shimmering Careers.
Самуель Ресендез, студент-інформатик із Університету Південної Каліфорнії, влітку сам став стажером Facebook: «Ну я принаймні підписав контракт ще до Cambridge Analytica. 95% роботи Facebook – це створення мемів».
95% роботи Facebook – це створення мемів
Зі слів Олівії Браун, 20-річного керівника клубу Stanford Computer Science and Social Good і стажиста iOS в Mozilla, багато студентів критикують Facebook і кажуть, що не будуть там працювати, однак зрештою долучаться до компанії. «Усі переживають про етику, доки не отримають контракт», – каже вона. Водночас Олівія вважає, що це може скоро змінитися, оскільки соціальне тавро роботи в Facebook стало переважувати фінансові вигоди.
Всі переживають про етику, доки не отримають контракт
Звичайно, західні молоді фахівці можуть керуватися амбіціями і не брати до уваги винагороду в $8 тис./міс. на позиції стажера. Але для українців, які отримують приблизно таку ж середню суму за рік, можливість працювати і розвиватися у Facebook – практично недосяжна, але бажана мрія.
Фото: Getty