Англійський фізик та інженер сер Тім Бернерс-Лі сформулював ідею Всесвітньої павутини (World Wide Web, www), яка відкрила еру мережі інтернет. Його не можна назвати творцем інтернету, адже інтернет як систему протоколів, які забезпечують передачу даних між комп’ютерами, розробили в США ще на початку 70-х років.
В інтерв’ю BBC вчений розповів, що після скандалу з The Cambridge Analytica люди усвідомили, як можуть маніпулювати в мережі їхніми даними. Однак Тім Бернес-Лі впевнений, що з дезінформацією, хакерськими атаками і зламуванням інформації можна боротися, хоча й зазначає, що майбутнє мережі його дуже непокоїть, адже «дезінформація і бруд гуляють всесвітньою павутиною».
Головні проблеми, які назвав сер Тім Бернес-Лі:
- шкідливі дії, такі як зламування і переслідування;
- проблеми системного дизайну, такі як бізнес-моделі, які залучають до кліків;
- побічні наслідки, такі як агресивні і поляризовані дискусії.
Як їх можна вирішити? За допомогою законодавства та системи, що обмежують погану поведінку в мережі. Також необхідно, щоб у верхівці влади перебували «чемпіони відкритої мережі», чиновники і обрані політики, які будуть протистояти загрозі суспільного блага з боку приватного сектора. Ці люди повинні захистити відкриту мережу.
Нагадаємо, друковані видання переходять в інтернет. Як Vogue, Marie Claire і National Geographic освоюються на мережевих просторах, читайте тут.