З 25 травня 2020 року Громадську спілку «Ініціатива “Чисте небо”» очолить В’ячеслав Мієнко, директор з GR у групі 1+1 media, який з 2013 року відповідає в 1+1 media за проєкт з боротьби з піратством і захист контенту групи. Заступником керівника Ініціативи стане Микола Фаєнгольд, в.о. керівника дивізіону Digital & PayTV StarLightMedia. Нинішня директорка ГС «Ініціатива “Чисте небо”» Катерина Федорова залишає проєкт за згодою сторін.
«Співпраця з таким професіоналом, як Катерина, — це унікальний досвід, за який ми дуже їй вдячні. Завдяки нашій спільній роботі ми змогли досягти значних успіхів у просуванні культури легального споживання контенту та протидії розкраданню контенту, яке поки, на жаль, все ще є на медійному ринку. За три роки ми залучили до кримінальної відповідальності не одного пірата, який в обхід законодавства заробляв на українських громадянах, пропонуючи їм вкрадений контент медіагруп. Ми пишаємося, що прищепили багатьом громадянам звичку отримувати аудіовізуальну продукцію легальним шляхом. Адже саме завдяки таким нескладним і не дуже ресурсовитратним, у порівнянні з практиками інших європейських ринків, діям українське телебачення, кінематограф та інші медійні напрямки можуть активно розвиватися і пропонувати споживачам ще якісніші продукти», — прокоментував В’ячеслав Мієнко.
«За ці три роки Ініціативі “Чисте небо” під керівництвом Катерини Федорової вдалося зробити ряд системних і конструктивних галузевих кроків. Розпочато співпрацю з фінансовою системою, продовжені та розширені проєкти з Міністерством економічного розвитку та торгівлі. Допомогу від “Чистого неба” отримували не тільки правовласники у частині захисту свого контенту, але й рекламодавці — для них був створений сервіс blacklists.org.ua. StarLightMedia завжди вважав захист контенту і розвиток легального онлайн-перегляду важливим для майбутнього національної креативної індустрії та вкладав у це багато ресурсів. Ми вдячні Катерині за її віру в ідею боротьби з крадіжками контенту і за її роботу в Ініціативі», — каже Микола Фаєнгольд.
Федір Гречанінов, директор зі стратегічного розвитку “Медіа Групи Україна” говорить: «Діяльність Ініціативи “Чисте небо “сприяла багатьом позитивним змінам, які відбулися на українському медіаринку в частині боротьби з піратством: зміна законодавства, інше ставлення до піратських ресурсів відповідальних рекламодавців та глядачів. Безумовно, ми не можемо говорити про те, що піратство переможене. Ймовірно, ніколи остаточної перемоги й не буде, так само, як і з іншими правопорушеннями. Ми можемо тільки боротися за те, щоб поліпшити ситуацію, щоб змінити картину. За останні роки таке зрушення, безумовно, було зроблене».
«Ініціатива “Чисте небо” — чудовий проєкт з правильною і важливою місією, проєкт про цінність, справедливість, розвиток. Мені вдалося не тільки втілити для нього кілька корисних сервісів і партнерств, а й побачити результат. Щоб змінити світ, потрібно почати з себе та переконувати інших на своєму прикладі, тому боротися з піратством повинні не тільки правовласники, у яких крадуть, а й рекламодавці, банки, вендори обладнання, інтернет-, ТВ- і хостинг-провайдери: всі ті, хто тим чи іншим способом можуть брати участь у розвитку бізнесу злодіїв. А головне — користувач повинен задуматися та свідомо прийняти сторону. На цьому етапі моя співпраця з Ініціативою закінчується, мене чекають нові проєкти, але принципи, якими я прагнула “заразити” усіх довкола, залишаються зі мною. Усім, з ким довелося познайомитися і попрацювати за останні кілька років, величезне спасибі!», — коментує Катерина Федорова.
Катерина очолювала Ініціативу останні 3 роки — з 2017 року.
Читайте також:
Ініціатива «Чисте небо» зробила заяву щодо досудового розслідування MGID
Ініціатива «Чисте небо» заявила про співпрацю з асоціацією платіжних систем
#зачепило: «Чисте небо» та Publicis запускають челендж для боротьби з порушенням авторського права
Оператори анонімно поскаржилися в «Чисте небо» на 33 провайдерів-піратів
Фото: Олександра Йорк
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!