Національна рада з питань телебачення і радіомовлення отримала заявки на обчислення частот під цифрове регіональне мовлення від близько 50 місцевих мовників, які мають аналогові ліцензії, але не мають цифрових. Про це повідомив член регулятора Олександр Ільяшенко на засіданні відомства 18 квітня.
Загалом ліцензіями на аналогове регіональне мовлення володіє близько 100 місцевих телеканалів, але тільки половина з них виявили бажання отримати цифрові ліцензії. «У когось немає бажання вести мовлення в цифрі, оскільки є бажання вести мовлення в кабелі. У інших компаній немає фінансів на цифрове мовлення. Усі, хто подав нам заявки на обчислення частот, – ми будемо намагатися задовольнити заявки. Ті, хто не подався, – вирішили самі свою долю: більше конкурсів оголошувати ми не будемо», – зазначив Олександр Ільяшенко.
«Нацрада подала на обчислення 47 цифрових частот в УДЦР (Держцентр радіочастот. – Ред.), поданих від мовників. Ми отримали 11 позитивних висновків. Учора (17 квітня) ми збиралися з представниками телеканалів з цих міст. Ми обговорювали робочі питання – покриття, хто буде визначатися оператором. Були присутні від Концерну РРТ. Домовилися, що 1–2 тижні ми збираємо цю інформацію, після чого будемо оголошувати конкурси на ці 11 міст для місцевих мовників», – розповів чиновник.
Щодо інших населених пунктів, де є місцеві телеканали без цифрових ліцензій, регулятор отримав таку відповідь. «Ще з близько 20 частот чекаємо на угоду від Генштабу. З інших 10 є якісь особливі умови, які ми хочемо зараз дозволити», – додав член Нацради.
Нагадаємо, 18 квітня Нацрада підтримала підготовлену Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації постанову Кабінету міністрів про пересування кінцевої дати використання ефірного аналогового телебачення – з 1 травня на 31 грудня 2019 року. Причина відтермінування – невирішене питання щодо місцевих компаній, які не мають ліцензій на цифрове мовлення. Раніше Нацрада у своєму звіті за минулий рік повідомляла, що отримала заявки на обчислення цифрових частот від 71 місцевих телеканалів із 19 областей України.
УДЦР у жовтні 2018-го повідомив, що буде обчислювати частоти під локальні мультиплекси багатоканального мовлення потужністю 10 Вт, місцеві телеканали повинні об’єднатися для створення оператора телекомунікацій, який буде зобов’язаний оформити в Нацраді ліцензію провайдера ефірної цифри.
Як відомо, для регіональних телеканалів у цифровій мережі «Зеонбуду» відведено по 4 місця в кожній області, одне з яких зайняв телеканал «112 Україна». Ліцензії на регіональне цифрове мовлення у останнього минули понад півроку тому – 19 вересня 2018-го, але Нацрада досі не ухвалила рішення щодо їх продовження, що юридично дає змогу телеканалу мовити на цих частотах.
Фото: pixabay