Європейський мовний союз (ЕМС) випустив посібник з питань гендерної рівності для громадських мовників, повідомляє прес-служба «UA: Суспільне мовлення».
Посібник спирається на ряд принципів, за якими працює ЄМС. Ось деякі з основних:
- гендерна рівність є не тільки основним правом людини, а й фундаментом для успішного та стабільного миру;
- глобальна економіка не може працювати у повну силу, а систематичні обмеження стримують значну частину світового населення;
- рівність і різноманітність є обов’язковими умовами для демократичного суспільства.
Результати досліджень, які вже провели у громадських мовниках-членах ЄМС, показали, що забезпечення гендерної рівності у колективах сприяє розвитку і є важливим елементом досягнення успіху у робочих процесах.
Зокрема, у France Television почали застосовувати спеціальний алгоритм, щоб дотримуватися гендерної рівності при відборі кандидатів на ті чи інші посади. Так, якщо на посаду претендують чоловік і жінка з однаковими навичками та кваліфікацією, перевага віддається представнику тієї статі, якої меншість у колективі.
Swedish Radio дотримуються гендерного балансу навіть у виборі віжуалів для соцмереж. Оголошення про вакансії складають в інклюзивну і гендерно нейтральних тонах.
Для CBC/Radio-Canada різноманітність стала одним з принципів розвитку на 2020-2022 роки. Мовник почав роботу у цьому напрямку ще у 1970-х, і наразі 62,4% керівного складу компанії ─ жінки.
Завантажити повну версію посібника можна на сайті Європейського мовного союзу.
Нагадаємо: 1+1 media підбила підсумки боротьби з піратством у 2019 році.
Фото: ЄМС
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!