Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський активізує процес держпідтримки для кримськотатарського телевізійного мовлення. У 2020 році вона складе 50 млн грн. Про це міністр повідомив у своєму Telegram-каналі.
Міністр хоче прискорити процес виділення грошей, для чого проводить консультації з нардепом «ЄС» Мустафою Джемілєвим: «Поточний обсяг державної підтримки для кримськотатарського телевізійного мовлення передбачений державним бюджетом на 2020 рік і становить 50 млн гривень. Ми починаємо консультації з народним депутатом України, лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим і представниками Меджлісу кримськотатарського народу щодо пріоритетних напрямків надання державної фінансової підтримки », − зазначив Бородянський.
За його словами, планується запуск програми, спрямованої на підтримку кримськотатарської культури, створення онлайн-платформи для вивчення кримськотатарської мови, міністерство продовжує підтримувати держпідприємство «Кримський дім». «У рамках Українського культурного фонду планується запуск програми, яка буде спрямована на підтримку і розвиток кримськотатарської культури. Також опрацьовується питання запуску онлайн-платформи для вивчення кримськотатарської мови. Крім того, незмінною залишається підтримка з боку Міністерства культури, молоді і спорту діяльності державного підприємства «Кримський дім» », – додав міністр.
Кримськотатарські телеканали ATR і Lâle, радіостанції Meydan і «Лідер» входять до складу медіахолдингу бізнесмена Ленура Іслямова. Холдинг останні 4 роки фінансувався із держбюджету. Зокрема, у 2016-му сума державного фінансування склала 43 млн грн; у липні 2017-го холдинг отримав із держбюджету 35 млн грн, а 2018-го − транш у розмірі 29,74 млн грн. Ленур Іслямов розповів, що у 2019 році телеканалу обіцяли фінансування із держбюджету у розмірі 50 млн грн, але було отримано лише 35 млн грн.
Зазначимо, 14 січня керівництво кримськотатарського телеканалу ATR повідомило про проблеми через призупинення фінансової підтримки із державного бюджету. Через фінансові труднощі було скорочено виробництво програм на 90%. У телеканалу з’явилися борги за трансляцію супутникового сигналу і оренду приміщення. 14 січня зранку було відключено супутникове мовлення телеканалу через борги. Увечері супутниковий оператор відновив супутникову трансляцію каналу. Це стало можливим завдяки головному рабину України Якову Блайху та міністру культури, молоді і спорту Володимиру Бородянському.
Нагадаємо, пізніше стало відомо про скорочення у колективі холдингу та про борги із виплат зарплат. ATR з вересня 2019 року не виплачує зарплати своїм працівникам. З січня усього було скорочено 80% колективу. На каналі працювало понад 100 осіб, зараз − близько 30. Кількість годин прямого ефіру на день скоротилося з 14 до 3, телеканал почав видавати 2 випуски новин й один гостьовий ефір. Іслямов запевняв, що скорочено не більше ніж 45% колективу.
Фото: ATR
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram и Facebook!