14 жовтня окупаційна влада Криму перевела півострів на цифрове мовлення в рамках російської четвертої хвилі відключення ефірного «аналога». В цей день також на “цифру” перейшли ще 19 регіонів Російської Федерації. В ефірному аналогу до кінця року залишиться три місцевих мовника, місцеві «влади» починають демонтаж аналогового обладнання. Про це пише “Кримське інформаційне агентство” з посиланням на так званого «міністра внутрішньої політики, інформації та зв’язку Республіки Крим» Сергія Зирянова.
Місцевий оператор цифрового ТБ – російська державна компанія РТРС, починає демонтаж аналогового обладнання. До кінця року в кримському “аналогу” будуть віщати три місцевих телеканали, створені після анексії півострова: «Перший Кримський», «Крим 24» і кримськотатарський «Міллет» (позиціонується місцевою «владою» як громадська кримськотатарська телерадіокомпанія).
Видання також посилається на директора місцевої філії РТРС Геннадія Гордєєва, який розповів, що за перший день після відключення «аналога» РТРС прийняла в роботу 8 скарг з так званого “Центру оперативного реагування”, залишилося обробити 3 заявки. Уточняється, що кількість дзвінків на цілодобову гарячу лінію знизилася. За даними на 22 жовтня, всього було прийнято 233 дзвінка, з них була оформлена 71 заявка, їх виконають незабаром.
Як повідомлялося, Мінкомзв’язку РФ у лютому представила список населених пунктів, які не будуть охоплені цифровим ефірним наземним мовленням, в переліку було 166 населених пунктів на анексованому півострові, не охоплених ефірної цифрою.
Відзначимо, Україна в минулому році після переходу 1 вересня на цифрове мовлення зберегла аналогове мовлення на півдні Херсонської області (через вишки в Чонгарі і Чаплинці) для мовлення на північну частину Криму.
Нагадаємо, в кримській «цифрі» працює 28 телеканалів, розподілених на три мультиплекси. Її «рестарт» стався після анексії півострова і так званої націоналізації об’єктів українського Концерну РРТ. Оператором місцевої цифри, як і аналога, стала державна Російська телевізійна і радіомовна мережа (РТРС) – її філія «РТПЦ Республіки Крим» був створений на базі захопленої філії КРРТ (Кримський РТПЦ). У компанії «Зеонбуд» в Криму було 18 передавальних станцій, вони увійшли в РТРС. Глава філії – Геннадій Гордєєв – раніше працював головним інженером у кримській філії українського Концерну РРТ; його заступник Валерій Фадєєв – колишній український військовий, який зрадив українській присязі; ще один заступник – Володимир Романько, до окупації він був заступником глави кримської філії Українського державного центру радіочастот.
Фото: “Радіо Свобода”
Підписуйтесь на «Телекритику» в Telegram та Facebook!