Кримськотатарський телеканал ATR через фінансові труднощі скоротив виробництво програм на 90%. Недофінансування ATR за минулий рік склало 15 млн грн. Про це у Facebook повідомив заступник генерального директора телеканалу ATR Айдер Муждабаєв.
У телеканалу з’явилися борги за трансляцію сигналу й оренду приміщення: «Це висять тепер на нас борги за доставку сигналу до Криму й оренду приміщення для каналу в Києві. Що з цим робити, поки, чесно сказати, неясно. Чи виживе єдиний у світі кримськотатарський телеканал, який опинився вигнанцем у своїй країні ─ покаже найближчий час», ─ повідомив він.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2968475349852987&set=a.164207463613137&type=3&theater
14 січня зранку було відключено супутникове мовлення телеканалу: «Трансляцію нам відключили вранці через заборгованість ATR перед ізраїльською супутниковою компанією, яку ми повинні були закрити до Нового року. Але гроші на це були виділені з бюджету у суботу 28 грудня 2019 року. Ніяких валютних операцій провести уже було неможливо, і ми повернули гроші у бюджет. Після чого вони для нас «обтулились». Ми б все встигли, якби гроші прийшли ну хоча б у п’ятницю, але ні, хтось вирішив інакше», ─ пояснив Айдер Муждабаєв.
Увечері мовник відновив супутникову трансляцію. Це стало можливим завдяки головному рабину України Якову Блайху і міністру культури, молоді і спорту Володимиру Бородянському, додав Айдер Муждабаев.
Зазначимо, з 1 січня 2020 року телеканал ATR мовить на новій частоті на супутнику Amos 7 ізраїльської компанії SpaceCom.
Нагадаємо, кримськотатарські телеканали ATR і Lâle, радіостанції Meydan і «Лідер» входять до складу медіахолдингу бізнесмена Ленура Іслямова. Холдинг останні 4 роки фінансувався із держбюджету. Зокрема, у 2016-му сума державного фінансування склала 43 млн грн; у липні 2017-го холдинг отримав з держбюджету 35 млн грн, а 2018-го ─ транш у розмірі 29,74 млн грн.
Фото: ATR
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!