Співзасновник популярного сайту з відеооглядами про гаджети Keddr.com і YouTube-блогер Семен Кременюк розповів на лекції вTargenta Communications School про те, як працювати з відеоконтентом, оформляти свій канал в YouTube та чим вигідні ролики для дітей.
Ідеально оформлений канал – це коли заголовна картинка не сильно перевантажена інформацією. Людина має відразу зрозуміти, хто веде цей канал (покажіть обличчя) і про що цей канал (у нас зображені ноутбуки, смартфони, відеокарти). Там само ми відразу даємо опис каналу у вигляді коротких слів через кому.
У YouTube є спеціальний бот – програма, яка нишпорить по всіх відео і аналізує, які відео блокувати, які просувати тощо. На рішення бота просувати відео впливає безліч чинників. Ваше ідеальне відео не матиме гарного рейтингу, якщо ваш канал не буде правильно оформлений. Якщо ви не знаєте, як це робити, найміть дизайнера.
Від правильного розміщення блоків на вашому каналі залежить кількість переглядів відео. Але українські компанії часто не переймаються оформленням каналу і роблять з нього просто платформу для завантаження відео (щоб викласти його потім до себе на сайт). Це помилка.
Якщо у вас багато контенту, робіть плейлисти. Багато хто вважає, що в плейлисти ніхто не заходить. Це не так. Статистика каже про те, що люди не тільки заходять, а й дивляться картинки, назви і клацають на них. Також продумайте сітку матеріалів.
Середньостатистична кількість оновлень на каналах в YouTube – два відео на тиждень. Але в Україні це не зовсім релевантна цифра.
Краще зняти багато контенту і шляхом проб і помилок зрозуміти за рік, що подобається вашій аудиторії, а що ні. Якісний контент, який не заходить аудиторії, вас не дискредитує, але ви при цьому наберетеся досвіду.
Дуже важливо зрозуміти за допомогою контент-аналізатора, коли ваша аудиторія сідає за комп’ютер або бере планшет, щоб подивитися відео. Тоді й потрібно завантажувати нове відео. Наприклад, якщо наша аудиторія – це школярі, то ми розраховуємо, коли вони прийдуть додому зі школи і перероблять свої уроки.
Не обов’язково мати супердорогу камеру і мікрофон, щоб починати знімати відео. Смартфону достатньо. Просто виставте світло або поставте людину біля вікна і зробіть так, щоб камера не тремтіла. Той-таки топовий політичний блогер Балашов публікує відео зі смартфону.
Якщо ж вашій компанії потрібен дуже якісний контент, то спочатку візьміть команду на аутсорс. Потім уже в процесі ви зрозумієте, які люди вам потрібні та чи потрібен вам взагалі канал на YouTube.
Людина вирішує клікнути на відео тільки завдяки назві та зображенню. Тому я вкрай наполегливо рекомендую малювати для обкладинки відео свою картинку, яка показує, хто говорить і що пропонує. При цьому шрифт має читатися і зі смартфону.
В YouTube дуже важливі теги, назва відео, опис, анотації, підказки та переклад. Опис, обкладинка і текст мають бути правдивими. При цьому в назві найголовніші – це перші два слова. Обов’язково напишіть назву вашої компанії в тегах у всіх варіаціях, навіть з неправильною розкладкою, щоб виключити всі варіанти непотрапляння на ваш канал і відео.
Опис має бути максимально стислим і простим. Дуже помітні слова потрібно писати великими літерами: регістр букв технічно впливає на просування. У перші рядки опису (які завжди видно) давайте найважливіше. Для нас пріоритет – дати трафік для нашого спонсора.
Коли ми завантажуємо відео, ми відразу йдемо писати перший коментар. Таким чином ми можемо вплинути на людину, щоб та коментувала чи не писала гнівних коментарів тощо. Важливо відповісти на кожен коментар, щоб відео росло вгору. Я витрачаю 40-50 хвилин на день, щоб відповідати на коментарі на всіх наших каналах, і реакція користувачів завжди схожа: «Вау, так тут можна і запитувати – й мене почують?»
Людям неприємно, коли на каналі серйозної компанії їм не відповідають на коментарі. Тому якщо ви не ведете свій канал і використовуєте його тільки для завантаження відео, сховайте ваші ролики від інших.
Ви маєте забюджетувати не тільки створення відео, але і його просування. Це нормальна практика – платити іншим блогерам і каналам за просування відео в соцмережах. Але не можна купувати передплатників, коментарі та перегляди – за це вас дуже скоро заблокують. Тому не ведіться на обіцянки агентств, які гарантують вам перегляди. Це неможливо гарантувати, і це шахрайство.
І в Україні, й у світі найбільша динаміка зростання – у дитячого відеоконтенту. Діти дивляться дуже багато YouTube, і вони дають дуже великий відсоток утримання аудиторії, а це показник для бота, який просуває потім ваше відео і від якого залежать доходи від реклами.
Діти не мають звички перегортати відео і часто переглядають його ще раз. Що дає показник у 200% перегляду відео. Через це робот божеволіє і вважає, що цей канал – золота жила. Приклад такого популярного дитячого каналу – це сім’я з Одеси з каналами про своїх дітей Miss Katy і Mister Max, вони заробляють на цьому дуже багато грошей.
Однак кількість переглядів не дорівнює величезному заробітку. Все залежить від аудиторії та локальних рекламодавців. Більший шанс заробити можна отримати завдяки англомовним відео. Але найдорожча реклама в світі – в Ізраїлі, і блоги на івриті можуть заробляти великі гроші, навіть якщо відео не найякісніші.
Щоб утримати аудиторію, в вашому відео мають бути зав’язка, контент і розв’язка. На телебаченні зав’язка може тривати 4 хвилини, а на YouTube – це 13 секунд. І цей час ключовий для вас, ви повинні встигнути оголосити про все, що ви розповісте в своєму ролику.
Завдяки аналізу утримання аудиторії можна побачити, що їй не подобається і де вона від вас йде. Наприклад, виявилося, що під час оглядів зубних щіток люди йдуть на моменті чистки зубів. Їм не подобається це дивитися. І коли ми зробили огляд без демонстрації, його дивилися краще.
У кінці обов’язково має бути заклик до дії. Для YouTube важливо після кожного відео отримати нових глядачів, лайки та коментарі – це сильно впливає на просування.
Щоб підвищувати трафік ваших відео, можна йти за трендами. Зараз світ сказився від покемонів, і можна подумати, як це використовувати у себе. Ще один приклад відповідності трендам – Ice Bucket Challenge кілька років тому.
Я раджу зайти на YouTube Creator Academy, де є навчальні матеріали про те, як робити успішний канал. Але пам’ятайте, що, хоч аудиторія YouTube проактивна і вимагає яскравого контенту, в Україні чомусь заходить все те, що YouTube не радить знімати – відео саморобців, нудний контент і контент для дітей. Така специфіка нашого ринку.
Фото: Targenta, Keddr.com