У заяві йдеться, що постанова суду створює «небезпечний прецедент для діяльності ЗМІ», а також порушує міжнародні зобов’язання України. Ті, що підписалися під заявою, вимагають, щоб генеральний прокурор публічно гарантував, що рішення суду щодо Наталії Седлецької не реалізують.
Раніше Печерський районний суд Києва надав Генеральній прокуратурі доступ до телефонних розмов, SMS і місця перебування Наталії Седлецької за півтора року.
Провокации и споры: как прошла конференция ОБСЕ по свободе СМИ
Журналістка є одним зі свідків у справі про можливе розголошення державної таємниці директором НАБУ Артемом Ситником. Нібито у травні 2017-го Ситник дав неофіційне інтерв’ю низці українських журналістів, у тому числі Седлецькій, розкривши їм «державну таємницю», а саме – обставини і подробиці досудового розслідування кількох резонансних кримінальних проваджень.
Сьогодні на своїй сторінці в Facebook Седлецька заявила, що Генпрокуратура запрошує її на закриту зустріч, під час якої їй «пояснять», навіщо владі необхідна інформація з телефону Наталії про її про пересування протягом 17 місяців.
У відповідь на це глава проекту «Схеми» запросила в прямий ефір «Радіо Свобода» генпрокурора України Юрія Луценка, щоб той дав відкритий коментар щодо цієї ситуації.
Нагадаємо, в серпні глава НСЖУ Сергій Томіленко в інтерв’ю «Телекритиці» заявив, що влада і правоохоронні органи України повною мірою не захищають журналістів і не готові сприймати критику з цього приводу. Він також зазначив, що НСЖУ веде системну роботу з питань фізичної безпеки працівників ЗМІ і проводять щомісячний моніторинг, накопичуючи необхідний фактаж. Однак, коли ця інформація надається правоохоронцям, вони «просто губляться».
Учора Комітет із захисту журналістів (CPJ) засудив рішення українського суду про надання Генеральній прокуратурі доступу до телефону репортера «Схем». Повідомлення про це з’явилося на сайті Комітету.
«Рішення Київського суду про надання прокурорам доступу до телефонних записів Наталії Седлецької є образою принципу свободи друку, який уряд України має підтримувати, – заявила Гульноза Саїд, представник CPJ в Європі та Центральній Азії. – Захист джерел є ядром пошуку новин, і ми закликаємо прокурорів припинити перевищувати повноваження, щоб журналісти могли безпечно виконувати свою роботу».