Це відбулося в рамках проекту кодування супутникового сигналу, повна реалізація якого відбудеться в січні 2020 року. Про це сьогодні, 21 жовтня, інформує прес-служба 1+1 media.
Для кодування супутникового сигналу «Зеонбуд» використовував систему умовного доступу IRDETO, відповідно до угоди, підписання якої було анонсовано в липні. Користувачі ефірного цифрового телебачення не відчують перешкод від кодування і зможуть надалі війно приймати сигнал телеканалів.
Так, за інформацією прес-служби ТОВ «Зеонбуд», сигнал супутникового зв’язку, який розміщений на супутнику Astra4A і за допомогою якого «Зеонбуд» здійснює доставку телевізійного сигналу телеканалів від своєї головної станції до більш ніж 140 станцій наземного ефірного мовлення, відтепер транслюється в закодованому вигляді.
Закодованими будуть три з чотирьох мультиплексів, тобто 24 телеканали: «Для коректного прийому сигналу і подальшої ретрансляції приймальне супутникове обладнання наземних передавальних станцій трьох цифрових мультиплексів (МХ-1,2,3) вже укомплектоване пристроями декодування супутникового сигналу, які забезпечують повний захист від незаконного доступу і перегляду. Ті телеглядачі, які приймають сигнал цифрової мережі Т2 з ефіру, будуть і надалі мати можливість безкоштовного перегляду телепрограм у відкритому, незакодований вигляді», – йдеться у повідомленні.
Наступним кроком у проекті кодування супутникового сигналу стане інтенсивна інформаційна кампанія і короткочасні маятникові відключення сигналу супутникового телебачення, які почнуться з 4 листопада. «Мета відключень – ще раз звернути увагу абонентів супутника на факт невідворотності кодування сигналу, а також нагадати абонентам про те, щоб вони заздалегідь спланували сімейний бюджет і придбали або замінили супутникові приймачі (декодери супутникового сигналу) на сертифіковані приймачі з підтримкою системи кодування VERIMATRIX, які будуть поширюватися у роздрібних мережах під торговою маркою «УТБ» », – повідомляє 1+1 media.
Крім того, абонент супутникового прийому може вибрати інші сучасні способи отримання та перегляду телевізійних каналів: ефірне мовлення (Т2), кабельне ОТТ або IPTV телебачення.
«Наша медіагрупа рада, що ми нарешті зробили цей довгоочікуваний крок. Це справді визначна подія, на яку чекала вся індустрія протягом декількох років. Ми схвалюємо дотримання «Зеонбудом» затверджених ринком термінів кодування, адже тільки завдяки спільним і уніфікованим діям усіх учасників ми можемо ефективно розвивати ринок платного телебачення в Україні », – прокоментував Андрій Мальчевський, директор департаменту дистрибуції та розвитку мережі мовлення 1+1 media.
Відзначимо, в четвертому мультиплексі мовлять 4 загальнонаціональні (“5 канал”, “Культура”, “Рада” і “Ескулап”) і 4 регіональні телеканали.
Нагадаємо, технічний супутниковий сигнал «Зеонбуду» йшов у відкритому вигляді в форматі Multistream (DVB-S2 T2-MI) на супутнику Astra 4A компанії SES Astra, його могли приймати лише спеціалізовані професійні тюнери. Кодування транспортного потоку напередодні кодування телегруп повинно надалі заблокувати прийом цього сигналу на тюнери з підтримкою T2-MI. За попередньою інформацією: телегрупи StarLightMedia, 1+1 media, InterMediaGroup і «Медіа Група Україна» оплатили «Зеонбуду» кодування технічного сигналу, витративши близько $300 тисяч (кожна з телегруп погодилася оплатити чверть суми).
Фото: pixabay
Підписуйтеся на «Телекритику» в Telegram і на Facebook!