Психоаналітик Станіслав Раєвський в інтерв’ю Psychologies каже, що головна магія читання в тому, що це заняття «будить уяву».
«Одна з гіпотез, чому людина стала такою розумною та відокремилася від тварин, в тому, що вона навчився уявляти. І коли ми читаємо, то даємо волю фантазії та уяві», – каже Раєвський.
Редакція соцмережі для читачів LiveLib розповіла, що потрібно робити під час читання, щоб воно принесло максимум користі та задоволення.
Позбутися відволікаючих чинників
Сповіщення на смартфоні або комп’ютері, безумовно, дратуватимуть вас, тому краще вимкнути гаджети або залишити їх у іншій кімнаті. Ще один важливий момент – знайти тихе місце для читання, де ніхто вам не заважатиме.
Помедитувати
Медитація дає змогу людям заспокоїти мозок, сконцентруватися і навіть поліпшити пам’ять. Причому медитувати можна як завгодно, наприклад, контролюючи дихання протягом 1-5 хвилин на день.
Навчіться дисциплінувати себе
Перед читанням визначтеся з метою: для чого ви читаєте? Якщо це нон-фікшн, то тримайте в голові головну мету – застосовувати отримані знання на практиці. Також виділяйте собі щодня певний час на читання. Почніть з 10 хвилин на день і додавайте по 5 хвилин у наступні дні.
Зупиняйтеся для осмислення прочитаного
Часто буває так, що ви пробігли очима кілька абзаців, але не зрозуміли зміст прочитаного. Це все через розсіяну увагу. Візьміть папір і ручку і напишіть про те, що прочитали: відзначте персонажів, місце і час дії, визначте, що хотів донести до читача автор. Таким чином у вас відкладеться більше інформації.
Розвивайте здатність мислити
Учитися новому і розвивати свої когнітивні здібності зовсім не складно. Досить зайти до магазину із застосунками для смартфону і завантажити розвиваючі ігри. Онлайн-тренажери допоможуть зміцнити нейронні зв’язки головного мозку, а це значно поліпшить концентрацію уваги. Головне в цій справі – регулярність, тому що від одноразових тренувань ефекту не буде.