Тому цього року оргкомітет вирішив задовольнити бажання стражденних і створив 80 номінацій, при цьому кандидатів набралося тільки на 73.
«Для того щоб номінація існувала, потрібно щоб на неї подали три і більше заявок. Цього року “пролетіло” сім номінацій: освітня програма для дітей/підлітків, анімаційна програма для дітей/підлітків, режисер-постановник тематичної розважальної програми формату lifestyle, сценарист/сценарна група тематичної розважальної програми формату lifestyle, оператор-постановник тематичної розважальної програми формату lifestyle , художник зі світла», – розповів «Телекритиці» Ігор Коваль.
Традиційно лідером за кількістю номінацій цього року став телеканал «1+1». Так, холдинг подав 54 заявки, 48 з яких потрапили в конкурс. На другому місці – телеканал «Україна». Проекти скандального каналу цього року змагатимуться в 32 номінаціях. На третьому місці – СТБ, який готується до боротьби в 23 номінаціях. Серед регіональних за кількістю номінацій лідирує запорізький канал TV5. Загалом цього року, відзначає Ігор Коваль, було подано 443 заявки на 73 номінації.
Друга важлива зміна цього року – створення гільдій спеціалістів. Ще рік тому за номінантів голосували всі члени журі телевізійної премії. «І тут починався казус, – ділиться Ігор Коваль, – багато експертів, припустимо, не були фахівцями у всіх номінаціях і могли ставити оцінки без знання справи і особливостей створення того чи того продукту, або не голосувати за цю номінацію зовсім. Тому цього року, щоб уникнути таких непорозумінь усі номінації будуть розділені за гільдіями експертів, яких буде загалом шість». А саме:
1. Гільдія продюсерів (продюсери програм, телефільмів, серіалів, креативні продюсери, генеральні продюсери телеканалів і медіагруп).
2. Гільдія режисерів і сценаристів.
3.Гільдія операторів, художників-постановників і художників зі світла.
4. Гільдія інформаційного, спортивного, суспільно-соціального мовлення (творці новинного, інформаційного, аналітичного контенту, журналісти, репортери, ведучі відповідних програм і інформаційних каналів).
5. Гільдія дитячого, музичного, тематичного виробництва.
6. Гільдія телевізійного дизайну і промо (дизайнери, креативні копірайтери, композитори, промоспеціалісти, стилісти).
Згідно з новими правилами, кожен із членів журі, яких цього року 183, має проголосувати за найкращого на його думку кандидата всередині всіх номінацій, які будуть розподілені між гільдіями. Якщо ж експерт не проголосував хоч за одну номінацію, усе його голоси будуть анульовані.
«Ця зміна має полегшити роботу членам журі. Оскільки кількість номінацій, за які вони повинні проголосувати, зменшиться. По-друге, ми обговорювали з аудиторами, що кількість тих, хто проголосував за одну номінацію, має бути якомога більшою – так результати голосування стають якіснішими», – коментує «Телекритиці» Ігор Коваль.
«Говорить Україна»: здесь насилуют бабушек и меряются грудью в прямом эфире
Зі слів експерта, крім переліченого вище, в Українській телевізійній академії та Індустріальному телевізійному комітеті розглядають можливість вже з наступного року проводити телепремію не тільки в столиці, а й у регіонах. Але поки невідомо, в якому форматі відбуватиметься регіональна церемонія. Варіантів на сьогодні два: або конкурс поділять – для міст і регіонів, або це буде локальний конкурс для регіонального телебачення незалежно від основного – столичного.
Поки ж у оргкомітеті «Телетріумфу» все ще ламають голову, чим здивувати гостей і учасників після півторарічної тиші. Нагадаємо, церемонія нагородження відбудеться 25 квітня о 18:00 в концерт-холі Stereo Plaza. На щастя для організаторів і на жаль для телевізійників, цього року трансляції церемонії знову не буде.
Хто ж потрапив цього року до шорт-листа, ви можете дізнатися ТУТ.