Ідея проекту проста – заохочувати молодих громадських і культурних лідерів, які досягли вражаючих результатів у різних сферах. Молоді люди на власному прикладі показують, що не все втрачено, поки у нас всіх є надія, мета і бажання рухатися вперед.
Цього року все пішло не за планом, у результаті чого троє номінантів відмовилися від премії просто під час вручення.
Учора Владислав Грезєв (ліцензіат TEDxKyiv і засновник соціально-відповідальної платформи з пошуку кадрів Lobby X) і Віталій Устименко («Автомайдан»), обидва – серед переможців, відмовилися від премії під час нагородження. Подякувавши редакції і журналістам KyivPost за номінацію, вони повідомили, що вважають своїм обов’язком відмовитися від нагороди.
Привід: один із партнерів премії – Фонд Віктора Пінчука, який, судячи з публікацій присутніх на івенті, теж був у залі під час вручення.
Спостерігаючи за розвитком подій протягом усього дня, можна припустити, що резонанс історії тільки наростатиме в міру того, як до поширення новини підключаються всі небайдужі медіа.
Наприклад, за інформацією TheVillage, крім Грезєва й Устименка від премії відмовився засновник проекту The Ukrainians Тарас Прокопишин: «З поваги до всієї команди Kyiv Post і The Ukrainians я приймаю нагороду, але фізично відмовляюся (приймати)» – прокоментував він.
Учора (11 грудня) Віталій Устименко в своєму акаунті на Facebook виклав повну версію промови, яку йому не дали виголосити до кінця.
«Це текст промови, яку я намагався виголосити сьогодні під час нагородження #top30under30.
Сьогодні наше суспільство стикається з величезним викликом, 5 років тому ми стали дорослішати, не перестаючи боротися за шанс отримати право на прогрес і позитивні зміни. За шанс на прогрес нам довелося заплатити дуже високу ціну – життям наших із вами співвітчизників. І ось, після Революції Гідності, після початку війни на сході України стало зрозуміло, що така висока плата – це нові вимоги до нових українських лідерів.
Один із найбільших викликів – інститут репутації. Ми часто заплющуємо очі на минуле поганих (людей), продовжуємо йти з ними на компроміси, тим самим легалізуючи цих людей. Дозволяючи їм диктувати нам порядок денний. У моєму розумінні такі компроміси абсолютно неприпустимі.
…Повертаючись до Каті Гандзюк. Пригадую аномальну кількість залякувань і вбивств активних громадян протягом останніх років. Варто згадати, що насправді легалізація подібного насильства почалася зі вбивства Георгія Гонгадзе.
На жаль, титульним спонсором цієї премії є Фонд Віктора Пінчука. Для нас, як для лідерів нового покоління, немає можливості йти на такі компроміси, ми з Віталієм Устименком вирішили відмовитися».
На момент написання Юрій Дідула приєднався до списку тих, що відмовилися.
Фото: Facebook