Віддавайте перевагу великим гравцям
У невеликих компаніях перспективи просування дуже обмежені. Спочатку ви простий працівник, потім стаєте керівником середньої ланки, далі – директором. На цьому ваше зростання закінчується. Кар’єрних висот краще досягати у великій компанії, оскільки там набагато більше щаблів для підкорення.
Розрізняйте поняття зростання
Потрібно чітко розділяти такі поняття, як «професійне» і «кар’єрне» зростання. Перше не завжди супроводжує друге і навпаки, хоча кар’єрне зростання часом і підштовхує до професійного. Намагайтеся покращувати свої навички.
Користуйтеся існуючими інструментами
«Зазвичай у корпораціях ієрархія позицій вибудована досить зрозуміло й існує певний набір інструментів, що сприяють професійному просуванню, наприклад, спеціальні програми розвитку або кадровий резерв», – каже Ольга Бодрова, контриб’ютор Forbes.
За допомогою цих зрозумілих інструментів працівник може вживати певних дій, які допоможуть отримати підвищення.
Не припиняйте розвиватися
Професіоналів цінують завжди і їхня праця оплачується високо. Сьогодні профільна освіта – не настільки важлива, як самоосвіта та підвищення кваліфікації. Не нехтуйте тренінгами та курсами з вашої або суміжних спеціальностей. Це підштовхне вас до обміну досвідом з колегами та пошуку нових ідей.
Не будьте банальними
Часто топові менеджери вважають подальше кар’єрне зростання неможливим. Але це не так. Самому важко об’єктивно оцінити свої перспективи у компанії. Періоди застою зазвичай відчуваєте тільки ви. Говорити про «кар’єрну стелю» співробітника, що обіймає високу посаду, неправильно.
Сьогодні бізнес дуже швидко розвивається, і той, хто виконує одні й ті ж функції в компанії, може втратити вправність і почати ухвалювати занадто очевидні рішення. У цьому разі на його місце беруть фахівця з креативним мисленням, що здатен нестандартно вирішувати завдання.