Міжнародна компанія з запобігання кібератак Group-IB повідомила на своєму сайті, що після ліквідації піратського плеєра Moonwalk CDN (Content Delivery Network), який був одним з найбільших піратських провайдерів відеоконтенту для російськомовних країн, закрилися ще два провідних піратських CDN – HDGO і Kodik. Фахівці компанії відзначають, що закриття цих плеєрів завдало шкоди 90% піратських стрімінгових сервісів в Росії.
За відомостями Group-IB, HDGO припинив працювати 18 жовтня 2019 року, а Kodik – 23 жовтня 2019 року. Ліквідація Moonwalk завдала удару по технічній інфраструктурі сервісу, який викликав ланцюгову реакцію – в результаті почалися проблеми з доставкою відеоконтенту у плеєрів HDGO і Kodik, які використовували спільні з Moonwalk сервери в Нідерландах. Kodik відразу втратив майже половину свого контенту – 8 тисяч з 17 тисяч серіалів. HDGO на момент закриття мав базу, яка налічує понад 25 тисяч кінокартин, серед яких 60% були фільми, а 40% – серіали.
У Group-IB відзначають, що вільна ніша може бути оперативно зайнята новими гравцями, оскільки існує ще близько 10 піратських CDN, які забезпечують відеоконтент для Росії і пострадянських країн. Також існують піратські агрегатори, зокрема Yohoho, який не є провайдером піратського контенту, але агрегує його з ще CDN, які ще працюють, і видає через свій плеєр. Після закриття трьох плеєрів увага користувачів до Yohoho зросла.
За даними Group-IB, зміст структури, подібної Moonwalk, коштує приблизно $100 тисяч на місяць, при цьому доходи становлять мільйони доларів.
Раніше стало відомо про блокування серверів піратського плеєра Moonwalk в Нідерландах. Повідомлялося, що сервери були заблоковані на вимогу правовласників зусиллями європейських і американських організацій по боротьбі з піратством. Також зазначалося, що цими серверами користувалися близько 80% російських нелегальних відеоресурсів. В Україні, зокрема, призупинили роботу піратські сайти HDrezka, Baskino, «ГідОнлайн» і KinoGo.
Фото: pixabay
Підписуйтесь на «Телекритику» Telegram та у Facebook!