Чиновники звинувачують чайні плантації в замаху на природне місце існування слонів. Одна з найбільших асоціацій чайних компаній відкинула це звинувачення, проте, дослідження індійського уряду показало, що чайні плантації сприяють збезлісненню Ассама, а це впливає на поведінку тварин.
Зі слів влади, слони стають агресивнішими в Ассамі, тому що їхні місця існування скорочуються і навіть їхні традиційні природні коридори захоплюються насильно.
«Раніше ці області були лісами, які були буферами між нашими заповідними лісами і селами. Це були притулки для слонів», – сказала Манаш Шарма, начальник заповідного лісу уряду в районі Уральгуді.
У регіоні конфлікт зі слонами став серйозною проблемою. Офіційні дані показують, що близько 800 людей були вбиті дикими слонами в Ассамі в період із 2006 по 2016 рік. Згідно з останніми даними, опублікованими урядом у 2017 році, щодня одна людина помирає в Індії після контакту зі слоном або тигром.
Раніше у слонів було достатньо їжі та води, але через збільшення населення в деяких районах Ассама у зв’язку з розширенням чайних плантацій тварини стали вторгатися в села, що викликало конфлікт між місцевими жителями і слонами.